Kuchta se Simou vystřelili výhru nad Nice | SK Slavia Praha

Kuchta se Simou vystřelili výhru nad Nice

3:2
(2:1)
3. kolo, 5. 11. 2020
SK Slavia Praha - OGC Nice (Fra.)
Sešívaní narazili ve třetím kole skupiny Evropské ligy na francouzské Nice. Navzdory mnoha absencím zvítězili 3:2

Oproti utkání s Leverkusenem nastoupili slávisté ve značně obměněné sestavě. Z rodinných důvodů chyběl Nicolae Stanciu, ze zdravotních důvodu chyběla hned šestice hráčů, konkrétně Ondřej Karafiát, Jan Bořil, Ondřej Kúdela, Lukáš Provod, Přemysl Kovář a Tomáš Malínský. V bráně nastoupil Ondřej Kolář, před ním v obraně Lukáš Masopust, David Hovorka, David Zima a Oscar. V záložní řadě vyběhli Abdallah Sima, Tomáš Holeš, Petr Ševčík, Ondřej Lingr a Peter Olayinka. Na hrotu začal Jan Kuchta.

Po oťukávání v úvodu zápasu se v 7. minutě ocitl tváří v tvář Ondřejovi Kolářovi Dolberg, brankář Slavie si však s jeho pokusem z úhlu poradil. Ve 12. minutě přišel první náznak šance sešívaných, po dlouhém autu Lukáše Masopusta pálil Ondřej Lingr, jeho ránu ale zblokovala obrana Nice. Gólová radost slávistů přišla v 16. minutě. Jan Kuchta výborně vybojoval míč, který poslal nekompromisně k levé tyči a připsal si tak první branku ve Slavii.

Ve 20. minutě přišla další příležitost slávistů, centr Petera Olayinky těsně před Tomášem Holešem zblokovala obrana hostí, následně se ke střele dostal Lukáš Masopust, jehož střelu zlikvidoval pozorný Benítez. V 33. minutě bohužel přišla vyrovnávací branka, Lopes našel za obranou Gouiriho, který přehodil Ondřeje Koláře a srovnal tak stav utkání. Do další šance Slavie se dostal v 42. minutě, po povedené kombinaci na jeden dotek, Tomáš Holeš, jeho střelu zblokovala obrana Nice na rohový kop. Petr Ševčík následně od rohového praporku přesně našel Abdallaha Simu, který svoji hlavičku umístil přesně do pravého dolního rohu branky. Radovat se tak mohl další premiérový střelec. Do kabin se o poločase šlo za stavu 2:1 pro sešívané.

Do druhé půle vstoupili sešívaní aktivně, v 50. minutě z vápna nebezpečně pálil Tomáš Holeš, jeho rána protáhla Beníteze. Po následném rohovém kopu střílel z úhlu Petr Ševčík, jeho technický obstřel ale skončil mimo bránu. Zápas se změnil v tuhý boj ve středu pole, další šance slávistů přišla v 66. minutě, kdy opět na vápně pálil Tomáš Holeš, jeho pokus ale skončil mimo tři tyče.

V 71. minutě propukla obrovská radost sešívaných, po kombinaci s Peterem Olayinkou hledal Oscar na malém vápně Ibrahima Traorého, ten míč tečoval k Janu Kuchtovi, který balon uklidil do odkryté branky a dal tak slávistům dvougólový náskok. Sešívaní ve zbytku zápasu drželi míč na kopačkách a Nice nepouštěli do výraznějších příležitostí. Zničehonic v nastaveném čase z ostrého úhlu vypálil Ndoye a připravil dramatický závěr zápasu. Úplný závěr utkání si slávisté pohlídali a Nice porazili po skvělém výkonu i přes mnoho absencí 3:2!