B-tým: Sešívaní nestačili na druholigovou Duklu | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Sešívaní nestačili na druholigovou Duklu

1:5
(1:2)
přát., 20. 2. 2021, Xaverov
přát., 20. 2. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Dukla Praha
Záložní tým Slavie nastoupil na Xaverově k přípravnému utkání proti Dukle, které podlehl 1:5. Jediný gól sešívaných vstřelil Denis Višinský.

Sešívaní nastoupili do utkání proti druholigové Dukle s Matyášem Vágnerem v bráně, obranu před ním tvořili mladíci Michal Hošek, František Matys a Jakub Kopáček, které doplňoval zkušený Michal Švec. V záloze se představilo trio Daniel Samek, Tomáš Rigo a Adam Vlasák, útok pak tvořila trojice Martin Douděra, Jonáš Kneifel a Denis Višinský.

Byl to právě poslední jmenovaný, Denis Višinský, který ve 20. minutě překonal zkušeného Radu v hostující bráně a otevřel skóre utkání – 1:0! O pouhých deset minut později ale vyrovnal odchovanec Slavie Daniel Souček, který si poradil s přímým kopem a propálil Matyáše Vágnera. Těsně před pauzou se ještě prosadil Mohamed Doumbia a do kabin se tak šlo za těsného vedení hostů 1:2.

Do druhé půle sešívaní přichystali hned několik změn, na trávník vyběhla čerstvá čtveřice Matouš Nikl, Alexandr Bárta, Lukáš Hroník a Denis Alijagić. Ani nové síly sešívaných však nedokázaly zabránit Dukle ve zvýšení skóre, už ve 48. minutě se totiž prosadil Martin Chlumecký, který přidal i další branku hostů v 53. minutě a skóre tak bylo už 1:4.

Pomoci zvrátit nepříznivě se vyvíjející průběh duelu měli střídající Štěpán Starý, Michal Kubáň a zkušený Michal Šmíd, další branku se už ale Slavii vsítit nepodařilo, v 89. minutě navíc přidal pátý gól Dukly Jakub Hodek a utkání tak skončilo vítězstvím hostů 5:1.

1:5

Sestavy

SK Slavia Praha B

Vágner - Hošek (46. Nikl), Matys, Švec (60. Šmíd), Kopáček (60. Starý) - Samek - Rigo (46. Hroník), Vlasák (46. Bárta) - Douděra, Kneifel (46. Alijagić), Višinský (60. Kubáň)

FK Dukla Praha

Rada - Ayong, Piroch, Kovernikov, Doumbia, Krunert, Bin, Chlumecký, Kozel, Souček, Faleye

Detaily utkání

Branky
20. Višinský - 32. Souček, 41. Doumbia, 48. a 53. Chlumecký, 89. Hodek

Aktuálně

Slávisté vítězi 39. ročníku Bican Cupu

9. 8. 2022
O víkendu proběhl 39. ročník mezinárodního turnaje Bican Cup. Slávisté ve finále porazili na penalty Lech Poznaň.

Bican Cup už tento víkend na Xaverově

4. 8. 2022
V sobotu na Xaverově startuje už 39. ročník mezinárodního mládežnického turnaje Bican Cup. Na turnaji se představí týmy z Čech, Moravy, střední Evropy ale i Chorvatska. Stejně jako v minulém ročníku, Bican Cup pomáhá Leontince i letos.

Mládežnické celky v přípravě na novou sezonu

3. 8. 2022
V červenci začaly přípravu na novou sezonu také dorostenecké celky, v průběhu prvního prázdninového měsíce se z k nim přidali také žáci. Přípravky začnou trénovat opět v srpnu.

Další články