Sešívaní jsou po výhře 2:0 ve čtvrtfinále! | SK Slavia Praha

Sešívaní jsou po výhře 2:0 ve čtvrtfinále!

0:2
(0:1)
Osmifinále, 18. 3. 2021, Ibrox Stadium
Rangers FC - SK Slavia Praha
Slávisté porazili v odvetě osmifinále Evropské ligy skotské Rangers na jejich hřišti 2:0 a postoupili do čtvrtfinále!

Trenér Jindřich Trpišovský udělal v sestavě oproti prvnímu utkání několik změn. Místo Davida Zimy, který nemohl nastoupit z důvodu nasbíraných žlutých karet, nastoupil Simon Deli. Na pozici defenzivního štítu nahradil Tomáše Holeše Jakub Hromada, který hrál i v neděli proti Boleslavi. V záloze zůstali Stanciu, Provod a Olayinka, ale na pravé straně začal v základu Oscar Dorley. Abdallah Sima se přesunul na hrot, kde nahradil Jana Kuchtu.

Zápas začal vyrovnaně. V prvních několika minutách byli aktivnější Rangers, pak se ale do hry dostali i sešívaní. Ve 13. minutě rozehrál od poloviny hřiště Simon Deli na levou stranu k Janu Bořilovi. Ten si míč chvíli podržel a pak centroval do středu vápna. Tam si krásně naběhl Peter Olayinka, předskočil obránce a odhlavičkoval do levého dolního rohu. Brankář McGregor si na míč sáhl, nedokázal ho ale vytěsnit mimo tři tyče.

Po gólu bylo vidět, že ze slávistů spadla počáteční nervozita a měli více ze hry. Potom ale začaly oba týmy často faulovat, čímž se hra výrazně zpomalila a do konce poločasu už nepřišly žádné gólové šance.

Druhý poločas začal ve stejném tempu jako ten první skončil. V 58. minutě trenér Trpišovský vystřídal tři hráče. Petera Olayinku, Jakuba Hromadu a Oscara Dorleyho nahradil Masopustem, Holešem a Kuchtou.

V 61. minutě předvedl Kemar Roofe hororový zákrok na Ondřeje Koláře. Oba hráči si šli pro míč, který mířil do vápna, Roofe ale šel do souboje nohou napřed a trefil Koláře špunty do obličeje. Kolář musel být odnesen na nosítkách a nahradil ho teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner.

V 73. fauloval Lukáše Masopusta několik metrů před vápnem Leon Bagolun. Rozhodčí nejdříve ponechal výhodu, pak si ale uvědomil, že Bagolun už má jednu žlutou, odpískal faul, udělil mu druhou a rovnou také červenou kartu. Následný přímý kop si vzal na starost Nicolae Stanciu a míč nádherně zatočil do levé šibenice! McGregor plachtil za míčem marně a sešívaní dali kýžený druhý gól.

V závěru utkání se začala projevovat frustrace Rangers a došlo k několika zbytečným faulům a roztržkám, což hru ještě více zpomalilo a nastavovalo se dokonce sedm minut.

Sešívaní porazili Rangers 2:0 a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy! Další zápas odehraje Slavia v neděli 21. března doma proti Opavě. Svého soupeře pro čtvrtfinále se pak dozví v pátečním losu.