Postup v MOL Cupu, o finále derby se Spartou | SK Slavia Praha

Postup v MOL Cupu, o finále derby se Spartou

0:3
(0:1)
Čtvrtfinále, 28. 4. 2021, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Sešívaní ve středu zvítězili ve čtvrtfinále domácího poháru na půdě Sigmy Olomouc 3:0 a zajistili si postup mezi nejlepší čtyři týmy. V boji o finále narazí svěřenci Jindřicha Trpišovského na Spartu.

O góly se postaral v poslední minutě prvního poločasu Jan Kuchta, výsledek pojistili po pauze Nicolae Stanciu a Petr Ševčík. Obě branky vymyslel svými přihrávkami Lukáš Masopust.

Slávisté vyrazili na Hanou s cílem vylepšit si bilanci. Na Andrově stadionu z posledních jedenácti soutěžních utkání dovedli do vítězného konce jediné. První letošní konfrontace vyzněla lépe pro svěřence Jindřicha Trpišovského, 16. ledna v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY zvítězili v Edenu 3:1. Sešívaní ovládli domácí pohár dvakrát v letech 2018 a 2019, vloni vypadli v osmifinále s Baníkem Ostrava.

Oproti nedělnímu zápasu na Bohemians došlo v základní sestavě ke třem změnám. Do úvodní šance se dostal ve 4. minutě po zpětné přihrávce Oscara Jan Bořil, jeho střela byla sražena. Po následném rohovém kopu propadl balon opět ke kapitánovi Slavie, rána mířila nad břevno.

Devátý tým tabulky zahrozil v 9. minutě, po hlavičce francouzského stopera Poulola Ondřej Kolář zasahovat nemusel. O dvě minuty později napřáhl za velkým vápnem González a opora v brance Slavie si připsala první zahřívací zákrok. O poznání více práce měl Ondřej Kolář po úniku Daňka, který zlikvidoval reflexivním zákrokem nohou.

Po čtvrthodině hry po faulu na Lukáše Masopusta rozehrál standardní situaci Petr Ševčík, David Zima vracel před branku a Mick van Buren napálil levačkou míč do břevna. Mandous nereagoval, nizozemského střelce dělily od prvního gólu po návratu z hostování v Českých Budějovicích centimetry.

Po svižném úvodu, který nabídl řadu zajímavých situací na obou stranách, se obraz hry změnil. Z tuhého boje ve středu hřiště vybočil dlouhý centr, po kterém se Hála po kontaktu s Janem Bořilem dožadoval odpískání penalty. Rozhodčí Marek situaci přešel s úsměvem.

Ve 33. minutě Jan Kuchta nadýchanou obloučkem vybídl Micka van Burena, tomu v poslední chvíli ukopl míč Hála. O pár vteřin později centr Nicolae Stancia dopadl přesně na kopačku Davida Zimy, stoper sešívaných v obtížné situaci branku netrefil.

Sešívaní udeřili minutu před koncem první půle. Jan Kuchta vystihl rozehrávku Mandouse a velkou hrubku domácího gólmana potrestal střelou do odkryté branky – 0:1. Nejlepší střelec dosavadního průběhu FORTUNA:LIGY byl odměněn za svou aktivitu. Krátce poté sudí Marek ukončil první poločas.

Do druhých 45 minut nevyběhl Hubník, kapitána Sigmy vyřadily zdravotní komplikace, jeho místo zaujal Beneš. V 53. minutě slávisty podržel výborným zákrokem Ondřej Kolář, střelu Zmrzlého akrobaticky vytáhl na roh.

V 56. minutě vedli sešívaní o dvě branky. Fantastické sólo předvedl Lukáš Masopust, který prošel přes čtyři bránící hráče a přihrávkou pod sebe před prázdnou branku vybídl Nicolae Stancia. Rumunský reprezentant měl snadnou úlohu a okamžitě běžel Lukáši Masopustovi za přihrávku poděkovat – 0:2.

To stejné mohl o čtyři minuty později učinit Petr Ševčík. Masopustovu přihrávku za obranu si zpracoval, kličkou obešel Mandouse a levačkou z úhlu do odkryté branky skóroval – 0:3. Pro Petra Ševčíka, odchovance olomouckého fotbalu, šlo o první trefu po vleklém zranění, které utrpěl v posledním utkání základní skupiny Evropské ligy v Leverkusenu.

V 64. minutě byl v permanenci Ondřej Kolář, nepříjemnou Chytilovu hlavičku o zem zvládl vyrazit. Na druhé straně pálil Holeš nad. Čtvrthodiny před koncem míč po ose Tecl – Oscar doputoval až k Ibrahimu Traorému, Mandous předvedl na čáře dobrý zákrok. Pohotově zasáhl i proti ráně Jakuba Hromady.

Slávisté po přesvědčivém výkonu zvítězili na Hané 3:0 a mohou se těšit na semifinále MOL Cupu, kde změří síly s pražským rivalem Spartou. Další utkání čeká sešívané už v neděli doma proti Plzni. Pokud svěřenci Jindřicha Trpišovského v Edenu neprohrají, získají třetí titul v řadě a 21. celkově.