Remíza s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy! | SK Slavia Praha

Remíza s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy!

1:1
(0:0)
Čtvrtfinále, 8. 4. 2021, Arsenal Stadium
Arsenal FC - SK Slavia Praha
Sešívaní ve čtvrtfinále Evropské ligy remizovali s Arsenalem v Londýně 1:1 po gólu Tomáše Holeše v závěru utkání.

Svěřenci Jindřich Trpišovského nastoupili do zápasu v poměrně tradiční sestavě, s několika změnami vynucenými zraněním. V brance začal uzdravený Ondřej Kolář,, poprvé s ochrannou helmou a obličejovou maskou. Na pravé obraně nastoupil Alexander Bah a vlevo Jan Bořil. Vzhledem k absenci téměř všech stoperů začali ve středu obrany David Zima s Tomášem Holešem. Obranou pětku tvořili Hromada, Oscar, Stanciu, Provod a Olayinka. Na hrotu nastoupil Abdallah Sima.

První chvilky zápasu začaly velice poklidně. Oba týmy se snažily držet míč a nepouštět se do žádných útočných manévrů. První čtvrthodina tak nepřinesla žádné vyložené šance.

V 15. minutě utkání přišla první šance sešívaných. Z pravého křídla odcentroval míč do vápna Alexander Bah. Centr mířil těsně za Abdallaha Simu a obrana Arsenalu ho dokázala odvrátit. Odražený míč získal Lukáš Provod, který vypálil z voleje zpoza šestnáctky. Jeho střelo mířila jen těsně nad Lenovu branku.

Po této vyrovnané části hry začal pomalu přebírat iniciativu Arsenal a měl náznaky šancí, které se mu ale nepodařilo dotlačit do koncovky. Velkou šanci otevřít skóre měl ve 29. minutě Saka. Díky skvělé průnikové přihrávce za obranu mohl jít úplně sám na Koláře, bránu ale minul.

Ve 36. minutě se dostal k prvnímu přímému ohrožení branky Arsenalu Peter Olayinka, když vystřelil z hranice šestnáctky. Jeho rána ale neměla potřebné parametry, aby ohrozila svatyni soupeře. O tři minuty později měl na druhé straně hřiště spoustu práce Ondřej Kolář, který se předvedl skvělým zákrokem. Po centru z levé strany hřiště do středu vápna se dostal k hlavičce Rob Holding. Míč, který se snášel těsně pod břevno, ale krásně vytáhl na roh brankář sešívaných.

Po změně stran se ve 48. minutě dostal do úprku z obranu Bukayo Saka, kterého stíhal David Zima. Tomu se podařilo prchajícího útočníka ještě před vápnem nedovoleně zastavit a kanonýři tak získali výhodu přímého kopu. K němu si stoupl Willian, který obstřelil zeď a trefil pravou tyč sešívané brány!

V 58. minutě se dostali slávisté do slibného protiútoku. Po kombinaci Ondřeje Koláře, Petra Ševčíka a Abdallaha Simy získal míč Lukáš Provod, který ho posunul na levou stranu, kde si nabíhal osamělý Jan Bořil. Ten dokázal vystřelit, jeho ránu ale blokem zbrzdil Bellerín a míč pak vyrazil Leno.

V 62. minutě měl Arsenal největší šanci utkání, když se po podklouznutí Oscara na půlce hřiště dostal do samostatného úniku Alexandre Lacazette. Běžel sám na Koláře, vystřelil, ale jeho rána se trefila pouze spojnici. Odražený míč potom odehrál do bezpečí vracející se Tomáš Holeš.

V 77. minutě se slávisté dostali do další skvělé příležitosti. Jan Kuchta se šikovně dostal z úhlu za obranu a přihrával před bránu. Míč byl obranou sražen, ale na hranici šestnáctky si ho našel Petr Ševčík. Ten měl dobrou šanci překonat ležícího Lena, ale při pokusu obstřelit zhuštěnou obranu soupeře branku těsně minul.

Posledních deset minut hry patřilo domácím. V 86. minutě se dostal Arsenal do protiútoku. První pokus o vyslání Aubameyanga za obranu se kanonýrům nepodařil, když míč dokázal odklidit David Zima. Balon si ale hned vzápětí našel právě Aubameyang, který přihrál do běhu Pepemu. Ten utekl obraně, dokázal přehodit Ondřeje Koláře a vstřelil úvodní gól zápasu.

Ve 4. minutě nastaveného času zahrávali sešívaní rohový kop. Míč směřoval do středu vápna a po několika odrazech od hráčů propadl až na zadní tyč, odkud ho hlavou procpal za brankáře Lena Tomáš Holeš!

Sešívaní vstřelili vyrovnávací gól v úplném závěrů utkání a vezou si do Prahy nadějný výsledek. Další zápas bude Slavia hrát v neděli 11. dubna proti Spartě. Odveta s Arsenalem je čeká ve čtvrtek 15. dubna.