0:4
(0:3)
Čtvrtfinále, 15. 4. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Arsenal FC
Slávisté po úvodní remíze 1:1 v odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy prohráli v Edenu s Arsenalem 0:4 a mezi nejlepší čtyřku pohárové soutěže se neprobili. O osudu utkání rozhodla pasáž mezi 18. a 24. minutou, ve které svěřenci Jindřicha Trpišovského inkasovali tři góly.

Sešívaní tak nenapodobili své předchůdce, kteří v roce 1996 prošli do semifinále Poháru UEFA.

Po vleklém zranění nastoupil poprvé v základní sestavě Petr Ševčík, Tomáš Holeš se stejně jako před týdnem v Londýně představil na stoperu. V útoku Jan Kuchta nahradil Abdallaha Simu.

Do první šance se na mokrém trávníku, na který od odpoledních hodin dopadal hustý déšť, dostali hosté, rohový kop Ceballose ze 2. minuty ale slávisté nadvakrát ubránili. O tři minuty později sešívaní předvedli rychlý protiútok, na jehož konci pálil Petr Ševčík mimo. Vzrušení bylo předčasné, rozhodčí zapískali útočný faul.

Po čtvrthodině hry Arsenal udeřil. Ránu Saky Ondřej Kolář konečky rukavic vyrazil na tyč, u odraženého míče byl jako první Smith-Rowe a uklidil ho do branky. Radost hostů se ukázala jako předčasná, hlavní rozhodčí nechal situaci přezkoumat u videa, to odhalilo ofsajdové postavení.

Regulérní branku vstřelili hosté v 18. minutě, Pépé dostal ve vápně dostatek času a tvrdou ranou překonal Ondřeje Koláře – 0:1. O dvě minuty později Jakub Hromada v pokutovém území fauloval Saku a z pokutového kopu náskok londýnského celku navýšil Lacazette – 0:2.

Ve 25. minutě vedl Arsenal o tři branky. Individuální akci zakončil střelou na bližší tyč Saka – 0:3. Ve 33. minutě propadl centrovaný míč na zadní tyč k Holdingovi, jeho pokus sešívaní dokázali zablokovat. Po patičce Petera Olayinky střílel z nadějné pozice Alexander Bah, branku ale netrefil. Pokus Nicolae Stancia k brankáři Lenovi také nedoputoval, proti byl defenzivní blok Arsenalu.

Rozhodčí nastavil dvě minuty, slávisté odešli do kabin s tříbrankovým mankem.

Do druhého poločasu poslal Jindřich Trpišovský na hřiště čtveřici nových hráčů. Oscar nahradil Jana Bořila, Denis Višinský Alexandera Baha, Ondřej Lingr Nicolae Stancia a Lukáš Masopust vystřídal Jakuba Hromadu.

V 52. minutě slávisté zajímavě kombinovali v pokutovém území, střelu Davida Zimy obránci Arsenalu
na poslední chvíli zablokovali. Z následného rohového kopu rozehraného na krátko žádné nebezpečí pro Lena nevyústilo. Po hodině hry se Lacazette dožadoval po pádu v pokutovém území druhé penalty, turecký sudí nechal pokračovat ve hře.

V 70. minutě Petr Ševčík pasem přes půl hřiště našel Lukáše Provoda, jeho střelu lehce tečoval jeden z obránců a Leno našel míč v rukavicích. O sedm minut později využil podklouznutí Davida Zimy Lacazette a propálil Ondřeje Koláře počtvrté – 0:4.

Sešívaní prohráli s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy 0:4. Další zápas odehraje Slavia v neděli 18. dubna v lize s Libercem.