Vítězství v derby, postup do finále MOL Cupu | SK Slavia Praha

Vítězství v derby, postup do finále MOL Cupu

0:3
(0:2)
Semifinále, 5. 5. 2021, Generali Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Sešívaní v 299. derby porazili na Letné Spartu 3:0 a postoupili do finále MOL Cupu. Úspěšnými střelci byli proti obhájcům pohárové trofeje Jan Kuchta, autor dvou branek, a Tomáš Holeš.

Slávisté neokusili hořkost porážky ve čtrnáctém soutěžním derby v řadě! Ve finále MOL Cupu narazí svěřenci Jindřicha Trpišovského na Viktorii Plzeň, kterou v neděli v domácím prostředí přehráli 5:1 a potvrdili zisk třetího mistrovského titulu v řadě a jednadvacátého celkově.

Do úvodní šance se v Generali Areně dostali domácí, Hložkovo sólo, zaseknutí a následnou střelu vyřešil obětavým obranným skluzem Simon Deli. V 7. minutě se proti ráně Karlssona vytáhl Ondřej Kolář, ránu pravačkou na zadní tyč dokázal vytěsnit.

Červenobílí si první střelu na branku připsali v 11. minutě, dalekonosný pokus Nicolae Stancia Heča bez potíží zachytil. Do slibné příležitosti se po kličce u postranní čáry probíjel Jan Kuchta, Čelůstka mu v poslední chvíli balon odkopl.

Ve 24. minutě dlouhé obléhání velkého vápna Sparty vyústilo v centr Alexandra Baha, který dopadl přímo na holeně Jana Bořila, Heča reflexivně míč mířící do branky vyboxoval. O pár vteřin později domácí brankář chyboval při rozehrávce, balonu se zmocnil Jan Kuchta, přihrávka mířící k Petru Ševčíkovi se po odrazu od jednoho z obránců odrazila zpět k útočníkovi Slavie, který nekompromisně skóroval na zadní tyč - 0:1.

Po půlhodině hry vedli slávisté o dvě branky. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil po nezištné přihrávce Oscara do prázdné branky Tomáš Holeš0:2. Střelec remízové branky ve čtvrtfinále Evropské ligy na Emirates Stadium proti Arsenalu se gólově prosadil ve druhém derby v řadě. 11. dubna ve 26. kole FORTUNA:LIGY pomohl první trefou k vítězství 2:0.

Domácí mohli snížit ve 34. minutě, Juliš v šanci minul. Pár centimetrů chybělo i Nicolae Stanciovi po rozehrání volného přímého kopu z hranice velkého vápna. Z obdobné situace na druhé straně pálil Hancko, Ondřej Kolář ránu mířící do šibenice fantasticky vyrazil.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu Hancko sklepl centr na Karlssona, obrana Slavie střelu zblokovala. V poslední příležitosti Jan Kuchta minul a slávisté zamířili do kabin s dvougólovým náskokem.

Osm minut po startu druhé půle se slávisté radovali potřetí. A měli proč… Nicolae Stanciu vyslal do úniku Lukáše Masopusta, který obelstil Vitíka a nesobecky před prázdnou branku naservíroval míč Janu Kuchtovi. Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY měl snadnou práci a okamžitě gestem poděkoval Lukáši Masopustovi za úžasnou přihrávku – 0:3.

V 56. minutě sáhl trenérský tým Slavie k trojnásobnému střídání. Hřiště opustili Oscar, Petr Ševčík a Jan Kuchta, do hry zamířilo trio Lukáš Provod, Mick van Buren a Peter Olayinka. O sedm minut později po Karabcově přihrávce mohl zakončovat Juliš, na balon ale nedosáhl. Stejný hráč se po rohovém kopu protlačil k hlavičce, Ondřej Kolář předvedl další spolehlivý zákrok.

V 72. minutě se do zajímavého zakončení dostal Alexander Bah, Heča mu gólovou radost včasným vyběhnutím nedopřál. Opakovanou střelu dánského obránce, který v neděli proti Plzni zaznamenal svou první trefu v sešívaném, zblokovali obránci. O tři minuty později byl v permanenci Ondřej Kolář, dělovku Hložka mířící pod břevno konečky prstů vyrazil na roh. Opora Slavie předvedla další výjimečný zákrok.

Následoval rychlý brejk čtyř slávistů, na jehož konci byl po přiťuknutí Lukáše Provoda Mick van Buren. Kličku proti Hečovi ke gólové tečce holandský útočník nedotáhl, z boku mířil těsně vedle.

Pět minut před koncem mohl vedení sešívaných navýšit Lukáš Masopust, z krásné přihrávky kapitána Jana Bořila ale trefu nevytěžil. V zakončení zvolil lob, který si Heča pohlídal, následný nepodařený odkop Čelůstky dopadl na horní síť branky. Lukáš Provod v poslední šanci utkání zamířil pravačkou nad.

Slávisté dovedli do vítězného konce i třetí derby v této sezoně, pražského rivala porazili zásluhou dvou tref Jana Kuchty a výborného výkonu Ondřeje Koláře 3:0 a postoupili do finále MOL Cupu. Díky vítězství sešívaní dál útočí na prestižní double, který získali v roce 2019. Další utkání odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského v neděli v Olomouci.