1:1
(0:0)
19. kolo, 5. 6. 2021, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávistky v důležitém derby o titul remizovaly 1:1 a v posledním kole musí doufat ve ztrátu Sparty.

V úvodu utkání dominovaly spíše slávistky, kterým se dařilo držet míč na kopačkách a postupně se dostávat k vápnu Sparty, kde je ale zastavovala obrana. Sparťanky měly naopak nebezpečné protiútoku, které ale také nekončily vyloženými šancemi.

První velkou příležitost měla ve 12. minutě Petra Vyštejnová. Z levé strany hřiště se jí podařilo projít skrz obranu až do vápna a octla se před Barborou Votíkovou. Střela sparťanky ale nebyla dobře umístěna a Votíková si s ní poradila.

V 18. minutě se dostaly k první střele také slávistky. Po autovém vhazování z levé strany se dostala ke střele z úhlu z hranice šestnáctky Martina Šurnovská. Její pokus na zadní tyč letěl jen těsně kolem brány.

Ve 30. minutě vyslala Simona Necidová pasem za obranu Miu Persson. Ta se snažila odcentrovat do vápna, míč ale přeletěl brankářku Sloupovou a snesl se až na břevno, od něhož se odrazil do zázemí!

Mia Persson byla v centru dění i o necelé dvě minuty později. Po rohovém kopu se dostala k hlavičce jedna ze sparťanek. Míč už mířil do brány, ale ještě na brankové čáře se ho podařilo švédské fotbalistce odhlavičkovat.

Slávistky otevřely skóre utkání gólem v 51. minutě! Z pravé strany zahrávala rohový kop Tereza Krejčiříková. Míč zamířil přesně do středu vápna, odkud ho do sítě poslala hlavou Simona Necidová!

V 78. minutě přišlo vyrovnání. Po centru z obrany až na hranici vápna se po sérii krátkých přihrávek dostala k míči Pochmanová, která poslala rychlý míč do šestnáctky Anně Šubrtové. Ta dokázala pohotově vystřelit a umístit míč přesně k levé tyči.

V 80. minutě se dostala po přihrávce z pravého rohu hřiště ke střele z voleje Martina Šurnovská. Míč se jí ale po noze trochu svezl a rána tak neměla dostatečnou razanci, aby si s ní brankářka Sloupová nedokázala poradit.

V 88. chyběly slávistkám centimetry ke druhému gólu! Klára Cahynová našla skvělým pasem ve vápně Khýrovou, jejíž střelu zblokovala obrana Sparty, a míč se snesl pouze na břevno!

Slavia v derby jen remizovala a do posledního kola jdou oba týmy se stejným počtem bodů. Slávistky ale budou muset v posledním ligovém utkání porazit Plzeň a doufat, že Sparta ztratí body proti Slovácku.