Porážka s Karvinou, Olayinka nedal penaltu | SK Slavia Praha

Porážka s Karvinou, Olayinka nedal penaltu

0:1
(0:0)
20. kolo, 5. 2. 2022, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - MFK Karviná
Slávisté v prvním jarním kole FORTUNA:LIGY podlehli v domácím prostředí Karviné 0:1. V 64. minutě Peter Olayinka namířil pokutový kop jen do břevna, šest minut poté skóroval střídající Durosinmi.

Prohrou 0:1 skončila dlouhá domácí neporazitelnost sešívaných, slávisté v Edenu ztratili všechny body po neuvěřitelných 59 utkáních a poprvé od 18. srpna 2018.

Jindřich Trpišovský nasadil stejnou sestavu jako v nedělní generálce proti Baníku Ostrava. Poslední vzájemný duel obou soupeřů skončil 29. srpna remízou 3:3. S kapitánskou páskou vedl tým do boje Petr Ševčík.

Do prvního zakončení se v Edenu dostali hosté, v 6. minutě mířil Čmelíkův pokus mimo Mandousovu branku. O dvě minuty později napřáhl Ondřej Lingr, o poznání nebezpečnější střelu Bajza vyrazil na roh. K exekuci se postavil Srdjan Plavšić a po rozehrání nakrátko s Alexanderem Bahem zakončoval Ivan Schranz vysoko nad.

Střílená přihrávka srbského univerzála, který znovu nastoupil na levém kraji červenobílé obrany, prolétla malým vápnem bez povšimnutí, k zakončení se nikdo ze slávistů nedostal. Po centru Petra Ševčíka v 16. minutě hlavičkoval Srdjan Plavšić, balon proletěl pár centimetrů nad břevnem. Bajza výrazně podržel Karvinou i proti patičce Madse Emila Madsena, kterou vyškrábl levou rukou.

Ve 29. minutě hlavní rozhodčí Batík udělil první žlutou kartu utkání, za skluz na Plavšiće ji obdržel Čmelík. Následný Lingrův centr hlavičkující Michael Krmenčík do sítě neusměrnil. O pět minut později napřáhl z dálky Jánoš, Aleš Mandous situaci u své pravé tyče kontroloval a zasahovat nemusel.

Pět minut před koncem prvního poločasu se hlavami srazili Taras Kačaraba se Svobodou, oba museli být ošetřeni. Po krátké pauze hra i s oběma aktéry nepříjemného střetu pokračovala. Oba týmy zamířily do kabiny za bezbrankového stavu, slávisté první pětačtyřicetiminutovku vyhráli na střely (8:3), rohy (7:0) i držení míče (77 %:23 %).

Do druhé půle Jindřich Trpišovský a jeho kolegové jednou střídali, Lukáš Masopust nahradil Madse Emila Madsena. V 57. minutě předvedl Aleš Mandous dobrý zákrok proti Durosinmiho hlavičce. Po hodině hry zamířili na hřiště Peter Olayinka s Danielem Samkem, odpracováno měli Michael Krmenčík a Taras Kačaraba. Ukrajinský stoper střídal kvůli zdravotním obtížím. Ránu Ševčíka ukryl Bajza do své náruče.

V 64. minutě dostali sešívaní možnost zahrání pokutového kopu, sudí ho nařídili po zákroku Bartošáka na nabíhajícího Lukáše Masopusta. Peter Olayinka ale trefil pravačkou jen břevno Bajzovy branky. Proti Jánošově ráně ze střední vzdálenosti zasáhl Mandous, proti Durosinmiho doklepnutí na zadní tyči byl ale bezmocný. Karviná se v 70. minutě dostala v Edenu do vedení.

Srovnat mohli sešívaní po obrovském závaru v 72. minutě, balon za brankovou čáru ale procpat nedokázali. Hlavičku Lingra vytáhl Bajza konečky rukavic na břevno. Ondřej Lingr následně střídal, k prvnímu ligovému startu v červenobílém dresu tak vyběhl Yira Sor. Krátce poté Stanislav Tecl nahradil Ivana Schranze.

V 87. minutě Stanislav Tecl průnikovou přihrávkou hledal Petera Olayinku, nigerijskému křídelníkovi chyběl krok. Rozhodčí nad rámec normální hrací doby přidali pět minut. Srovnat mohl v nastavení Peter Olayinka, sraženou ránu ale nadvakrát zkrotil Bajza. Halfvolej Ousoua proletěl nad břevnem.

Krátce poté hlavní sudí zápas ukončil, slávisté ve 20. kole FORTUNA:LIGY podlehli Karviné 0:1. Další utkání odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského ve středu, v rámci čtvrtfinále MOL Cupu přivítají v Edenu Spartu.