B-tým: Remíza s Vltavínem, pálil Horský | SK Slavia Praha

1:1
(0:1)
2. kolo, 7. 8. 2021
Loko Vltavín - SK Slavia Praha B
Ve druhém kole nové sezony narazila slávistická rezerva na Loko Vltavín. Druhý venkovní zápas skončil znovu 1:1.

Do utkání lépe vstoupili sešívaní, aktivním presinkem získávali míče vysoko a hrozili po rychlých kombinacích. Jedna taková přišla ve 14. minutě, Mads Emil Madsen vybojoval míč na útočné polovině, narazil si s Filipem Horským, který po dvou narážečkách s dánskou letní posilou nekompromisně zakončil rychlý brejk.

Slávisté vedli a aktivní hrou se snažili vytvářet další tlak na soupeře. Ten ale odolával zejména kvůli nepřesnostem slávistů ve finální fázi hry. Do kabin se tak o poločase šlo za stavu 1:0 pro sešívané.

Podobně dobrý vstup jako měli slávisté v první půli zažil Vltavín v půli druhé. Odražený míč po standardní situaci vrátili přízemním centrem před branku, kde na 1:1 srovnal italský forvard Maione.

Slávisté ve druhém poločase výrazně prostřídali, na hřiště se dostal i Joao Felipe, který se ocitl hned ve dvou šancích. První příležitost mu po povedeném centru Douděry zblokoval jeden z obránců a napodruhé pálil levačkou zblízka jen do náručí připraveného gólmana.

Slávisté tak připisují do tabulky jeden bod za remízu 1:1 a za týden zkompletují pomyslný hattrick výjezdů zápasem v Domažlicích (sobota 14. 8. od 15:00).