B-tým: Výhru 8:2 nad Sokolovem režírovaly posily z áčka | SK Slavia Praha

B-tým: Výhru 8:2 nad Sokolovem režírovaly posily z áčka

8:2
(6:1)
6. kolo, 5. 9. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Baník Sokolov
Sešívané béčko porazilo Sokolov vysoko 8:2! Na prvních šesti gólech se podílely posily z A-týmu Jan Kuchta, Laco Takács a Michael Krmenčík.

Sešívané béčko nastoupilo do zápasu se Sokolovem v sestavě Sirotník – Bárta, Takács, Šmíd, Obadal – Švec, Nikl, Kuchta – Douděra, Krmenčík, Zeronik. Ladislav Takács, Jan Kuchta i Michael Krmenčík měli zápasovou pauzu, a proto dorazili podpořit B-tým.

Posílení béčka se ukázalo hned v prvních patnácti minutách utkání. Už v 8. minutě dostal míč do vápna Jan Kuchta, který se s ním dokázal otočit kolem obránce a nahrát přímo před bránu Michaelu Krmenčíkovi, který s přehledem obstřelil brankáře.

Druhému gólu pomohla v 15. minutě třetí posila z áčka, Laco Takács. Takács si před vápnem dokázal skvěle podržet balon a přihrát výborně za obranu Martinu Douděrovi. Ten zamířil přesně na zadní tyč a poslal Slavii do dvougólového vedení.

Ve 27. minutě vstřelili sešívaní třetí branku, na které se opět podílel Jan Kuchta. Ten poslal z pravého křídla centr před vápno, kde našel Kryštofa Obadala, který vystřelil z voleje a poslal míč do brány i s odrazem od tyče!

Čtvrtý i pátý gól padly v rychlém sledu ve 32. a 34. minutě. Nejprve se při rohovém kopu odrazil míč k Janu Kuchtovi, který bleskově narazil Michalu Šmídovi a ten už bez problému zakončil do odkryté branky. O dvě minuty později dostal Michael Krmenčík přihrávku z levé strany přímo před bránu a prostřelil brankáře!

Ve 42. minutě zkompletoval Michael Krmenčík hattrick! Jan Kuchta mu poslal přihrávku mezi obránce přímo před brankáře a Krmenčík zakončil na zadní tyč!

O dvě minuty později se Sokolovu podařilo snížit z rohového kopu a první poločas tak skončil 6:1 pro sešívané.

V 51. minutě střídali Jan Kuchta a Michael Krmenčík. O 5 minut později se prosadil střídající Filip Horský. V 60. minutě zabránil gólu rukou ve vápně Kryštof Obadal, který za svůj zákrok uviděl od rozhodčího červenou kartu. Z následné penalty pak snížil Jiří Mlika.

V 71. minutě ještě zvýšil náskok sešívaných opět Horský, který se trefil po krásném centru Karla Hrubeše.

Sešívaní s posilami z áčka porazili Sokolov 8:2. Na prvních šesti gólech se podílel čtyřmi asistencemi Jan Kuchta, jednou Laco Takács a hattrick nastřílel Michael Krmenčík. Další zápas čeká B-tým 12. září na hřišti Karlových Varů.

Po zápase hodnotil vývoj utkání i posily z A-týmu trenér Marek Jarolím:

Jak byste zhodnotil vývoj zápasu?
„Vývoj utkání byl přesně takový, jaký jsme si představovali. Bylo to super. Kluci z áčka měli obrovský přínos, takže za to moc děkujeme trenérům, že je poslali a zároveň si kluci chtěli zahrát. Přinesli nám obrovskou kvalitu a našemu mladému týmu ukázali spoustu prvků, na kterých musíme pracovat a přiblížit se jim. Pak zápas zkreslila červená karta, která byla taková, jaká byla. Škoda.“

Jak byste zhodnotil výkon Michaela Krmenčíka, který nastřílel hattrick?
„Super, on i Laco tomu přinesli hodně. Jak hrají nahoře, tak k tomu ty body a čísla, co měli, patří. Nám to extrémně pomohlo a snad to pomohlo i jim, že mají trošku sebevědomí a nabrali herní klid. Teď zase pomůžou áčku, proto tady i jsou.“

Jan Kuchta nastoupil netradičně v záloze. Jak se mu na této pozici dařilo?
„Skvěle. Hrál podhrot a dělal tam rozdílové věci. Bral si těžší balony, se kterými dokázal vyjet a tím posouval naši hru. Podal výborný výkon.“