​B-tým: Výhru 4:1 nad Hostouní vystřílel Toula | SK Slavia Praha

​B-tým: Výhru 4:1 nad Hostouní vystřílel Toula

4:1
(2:0)
8. kolo, 19. 9. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - Sokol Hostouň
Slávistický B-tým na Xaverově v osmém kole ČFL porazil Sokol Hostouň 4:1. Dvakrát se trefil Adam Toula, po gólu dali Martin Douděra a Matouš Nikl.

Slávistická rezerva v 8. kole ČFL doma hrála o teprve druhou výhru v sezoně, ta poslední přišla v posledním domácím zápase během reprezentační přestávky, kdy sešívaným mladíkům pomohla dvojice Kuchta a Krmenčík k vysoké výhře 8:2 nad Sokolovem.

Pro zápas se Sokolem Hostouň udělal trenér Marek Jarolím hned několik změn, v brance například nastoupil Antonín Kinský, který o reprezentační přestávce chytal v přátelském zápase devatenáctky proti Portugalsku. Na hrotu začal Adam Toula s Filipem Horským.

Od úvodního hvizdu byli aktivnější slávisté, soupeře dostávali pod tlak, což vyústilo v první gól. Martin Douděra vtrhl do vápna z pravého křídla a na penaltě našel Adama Toulu, který krásnou ránou do pravého horního rohu dal ve 12. minutě vedení slávistům.

O čtyři minuty později bylo ještě veseleji, Martin Douděra totiž přidal druhý gól Slavie. Do poločasu měli slávisté víc ze hry, ale branka už nepadla, do kabin se tak o přestávce šlo za stavu 2:0.

Po hodině hry viděl druhou žlutou kartu zkušený obránce Michal Švec a sešívaní tak dohrávali v deseti. Na vyloučení reagoval trenér Jarolím stažením Jakuba Zeronika a nasazením Matouše Nikla. A byl to výborný tah! Defenzivní záložník v 77. minutě zlomil zápas svojí první brankou ve Slavii ve prospěch sešívaných. Chvíli předtím totiž Hostouň snížila a snažila se najít recept na obranu oslabených slávistů, ti ale pozorně bránili a čekali na příležitost, kdy udeřit. Soupeř začal riskovat, aby se mu podařilo vyrovnat, místo toho se ale po rychlém brejku radovali slávisté.

V nastavení se ještě po rychlém brejku prosadil Adam Toula, který svou druhou brankou v zápase pojistil druhou výhru sešívané rezervy v sezoně.