B-tým: Výhru s Plzní vystřelili Toula s Douděrou | SK Slavia Praha

B-tým: Výhru s Plzní vystřelili Toula s Douděrou

(0:1)
14. kolo, 31. 10. 2021, Plzeň
FC Viktoria Plzeň B - SK Slavia Praha B
Sešívaný B-tým vyhrál proti béčku Plzně 2:1 po gólech Touly a Douděry!

Sešívaní vstoupili do zápasu velmi dobře. Už v 10. minutě se po nepovedené akci Plzně dostali do protiútoku. Toula dostal krásný míč za obranu, obešel brankáře soupeře a z velkého úhlu zakončil do prázdné brány – 1:0.

V 17. minutě měli velkou šanci domácí, když dokázali rychle přenést hru z vlastní půlky až do vápna slávistů. Po přihrávce na zadní tyč musel předvést skvělý zákrok brankář Kinský, který vytěsnil střelu z krátké vzdálenosti. Další větší šanci měli už opět sešívaní, když se po kombinaci na hraně šestnáctky dostal ke střele Toula. Ta ale neměla potřebné umístění a brankář Tvrdoň si s ní poradil.

Do konce poločasu už k žádné větší šanci nedošlo, ale oba týmy hrály aktivně a hra se přenášela ze strany na stranu. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro sešívané.

Domácí udělali do druhého poločasu dvě změny v sestavě, Slavia nastoupila beze změny. Už po dvou minutách měl další šanci Toula, když skvěle zabojoval o míč v souboji s obráncem a mířil na brankáře Tvrdoně, který ale včas vyběhl, zmenšil mu střelecký úder a jeho pokus vyrazil.

V 67. minutě fauloval ve vápně Horský a rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě si stoupnul Krátký, který naskočil ze střídačky čtyři minuty předtím, a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci – 1:1.

V 75. minutě nastala totožná situace na druhé straně hřiště! Po faulu Fišera udělil rozhodčí žlutou kartu a odpískal penaltu. Tu si vzal na starost Martin Douděra a střelou doprostřed brány poslal sešívané opět do vedení – 2:1.

Další gól už v zápase nepadl a béčko tak z Plzně veze všechny body!