Slavia porazila Slovácko těsným výsledkem 1:0 | SK Slavia Praha

Slavia porazila Slovácko těsným výsledkem 1:0

1:0
(1:0)
24. kolo, 22. 4. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Branky: <b>Branka:</b> 26. Kisel <b>ŽK:</b> Hubáček, Bortel - Haša, Košúlt <b>Diváci:</b> 5 449 <b>Rozhodčí:</b> Hrubeš - Nádvorník, Dobrovolný
PRAHA/EDEN – Po dvou remízách a jedné porážce si Slavia ve 24. kole Gambrinus ligy připsala na domácí půdě výhru. Slovácko porazila brankou Karola Kisela z první půle 1:0.
První varování pondělního odpoledne přišlo od hostů z Uherského Hradiště. V sedmé minutě si na centr z rohu naskočil Vlastimil Daníček a hlavou poslal míč nad branku Kamila Čontofalského. Dvě minuty nato byl v podobné situaci Škoda, stejně jako hostující hráč ale zamířil nad.

Úvodní a jediná branka zápasu přišla ve 26. minutě. Výborně hrající Matúš Čonka přesprintoval s míčem po levém křídle půl hřiště a našel na středu Karola Kisela, který střelou po zemi k tyči překonal Melichárka. Ve 41. minutě byl pak ve velké šanci Rudolf Skácel, kterého našel na zadní tyči centr Milana Nitrianského, proti „Rudymu“ se ale vytáhl gólman Daníček, který dokázal míč reflexivně vyrazit.

V úvodu druhé půle mělo víc náznaků šancí Slovácko. Pět minut po pauze tečoval Košúlt na malém vápně Volešákův centr jen těsně vedle branky. V 60. minutě opět po Volešákově prudkém centru se po míči natahovali hned dva hráči v modrém, naštěstí ani jeden z nich míč nezasáhl. První větší šanci druhého poločasu na druhé straně měl Karol Kisel, jeho těchnická střela z rohu vápna ale minula o metr spojnici břevna a tyče.

V 74. minutě prodlužoval Škoda hlavou míč za sebe do vápna, kde z voleje pálil znovu náš kapitán, i tentokrát ale poslal svou ránu nad branku. Poslední šanci darovalo Slovácko Slavii samo. V 90. minutě se Košúlt nedohodl s gólmanem Melichárkem a poslal mu pomalou malou domů, kterou zachytil Milan Škoda. Následný překvapivý oblouček našeho útočníka ale skončil nad břevnem.

Slavia tak zůstává na jaře na domácím hřišti neporažena, když k remízám s Boleslaví a Duklou a výhře nad Libercem přidala i skalp Slovácka.