Slavia padla v Příbrami: Dvěma góly zařídil výhru domácích Wágner | SK Slavia Praha

Slavia padla v Příbrami: Dvěma góly zařídil výhru domácích Wágner

2:0
(1:0)
25. kolo, 27. 4. 2013, Příbram
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. a 90. Wágner <b>ŽK:</b> Vošahlík, Nitrianský, Mičola. <b>Rozhodčí:</b> Bílek - Pospíšil, Kříž <b>Diváci:</b> 5 287
PŘÍBRAM/STARTIP ARENA – Na zápas 25. kola Gambrinus ligy na půdě Příbrami nebudou slávističtí fanoušci vzpomínat v nejlepším. Domácí tým oplatil sešívaným podzimní porážku z Edenu a po dvou brankách Wágnera zvítězil 2:0.
Oproti vítěznému zápasu se Slováckem udělal Petr Rada v sestavě několik změn. Na hrotu útoku nastoupil od začátku Martin Fenin, místo Rudy Skácela začal na levém kraji zálohy Tomáš Mičola a na místě vykartovaného Bortela se objevil na netradičním záskoku Ondřej Petrák, jehož místo v záloze vedle Marcela Gecova pak zaujal Jaromír Zmrhal.

V deváté minutě přišlo od Příbrami první varování, když Wágner střílel z těsné blízkosti ve skluzu nad, v patnácté minutě už pak šli domácí do vedení. Čontofalský sice vyboxoval centr z rohového kopu, jeden z domácích hráčů ale vrátil míč před branku, kde stál připravený Wágner a tečoval míč do sítě.

Slavia si pohříchu nevypracovala příliš šancí na srovnání. Jediná slibná akce prvního poločasu se objevila ve 30. minutě, kdy Hubáčkův dlouhý balon skočil za obranu domácích ke Zmrhalovi, náš záložník byl ale u balonu později než gólman Příbrami Hruška.

Druhá půle přinesla přeci jen víc útočných akcí na obou stranách, přesto si Slavia nevytvořila vyloženou příležitost. Příbram hrozila střelou Tarczala a nůžkami Wágnera, které jen těsně minuly naši branku. V 61. minutě potom střílel z dvaceti metrů Tomáš Mičola, s jeho skákavou střelou si ale gólman Hruška poradil.

V 70. minutě potom přišla největší šance Slavie na vyrovnání. Po chybě domácí obrany postupoval Karol Kisel z pravé strany na branku, těsně před Hruškou zkoušel najít nabíhajícího Milana Škodu, jeho přihrávku ale na poslední chvíli zastavil skluzem obránce Hájovský.

V 90. minutě potom po průniku do otevřené obrany Slavie zvýšil na konečných 2:0 znovu Tomáš Wágner. Dostál nezachytil dlouhý balon a příbramský útočník střelou k tyči podél gólmana Čontofalského poslal míč do sítě.

Po výhře proti Slovácku tak Slavia prohrála 0:2 v Příbrami, v dalším kole ji čeká na domácí půdě souboj s Jabloncem.