POSTUP! Fenerbahce srazil dvěma góly Sor | SK Slavia Praha

POSTUP! Fenerbahce srazil dvěma góly Sor

3:2
(2:1)
0. kolo, 24. 2. 2022, Eden Aréna
SK Slavia Praha - Fenerbahçe SK
Sešívaní porazili v odvetném utkání play off Evropské konferenční ligy Fenerbahce Istanbul 3:2 a postoupili mezi šestnáctku nejlepších klubů. Dalšího soupeře jim určí páteční los.

Více než deset tisíc fanoušků v Edenu dvakrát rozjásal Yira Sor, úvodní branku zápasu vstřelil Ivan Schranz. Turci korigovali zásluhou Yandase a Berishy. Úvodní duel skončil před týdnem v Turecku také výhrou Slavie 3:2.

Před startem utkání vyjádřili slávisté solidaritu k současnému dění na Ukrajině. Navlékli žlutá trika s nápisem We stand with Ukraine. Do boje vedl tým symbolicky Taras Kačaraba, jeho krajan Maksym Talovjerov byl připraven na lavici náhradníků. Deset minut před výkopem z reproduktorů na stadionu zazněla píseň Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

Domácí začali velkým náporem, brankář Bayındır ale zasahovat nemusel, nebezpečné střílené centry odvrátili jeho spoluhráči. V 8. minutě Alexander Bah vysunul Ivana Schranze, který z pravé strany naservíroval míč Oscarovi. Gólovou ránu střelce druhé branky z úvodního duelu vykopl na brankové čáře jeden z obránců.

Po čtvrthodině hry napřáhl z dálky Sosa, jeho střela Aleše Mandouse neohrozila. O čtyři minuty později domácí udeřili, k odraženému míči se v pokutovém území dostal Ivan Schranz a nekompromisně skóroval – 1:0. Slovenský kanonýr, který úvodní utkání odehrál na pravém kraji obrany, se v premiérovém ročníku Evropské konferenční ligy prosadil už potřetí.

První žlutou kartu utkání pak obdržel Taras Kačaraba. Ve 27. minutě vybuchl Eden radostí podruhé. Krásnou akci rozehrál Srdjan Plavšić, Ibrahim Traoré kolmicí vysunul Yiru Sora a ten křižnou ranou s přispěním levé tyče rozvlnil síť – 2:0.

Proti přízemní Plavšićově ráně vytáhl Bayindir výborný zákrok, kapitán Fenerbahce byl krátce poté úspěšný i proti stoprocentní šanci Ibrahima Traorého. Drtivý tlak Slavie ukončil pomezní rozhodčí, když odmával ofsajd Peteru Olayinkovi.

Šest minut před koncem prvního poločasu devatenáctinásobný turecký mistr snížil, z hranice velkého vápna se prosadil Yandas – 2:1. Hlavička Tomáše Holeše po volném přímém kopu Srdjana Plavšiće těsně minula pravou šibenici, dělovka Alexandera Baha rovněž. Ve druhé nastavené minutě se dánský univerzál bolestivě srazil koleno na koleno s Valenciou a hřiště opustil v doprovodu fyzioterapeutů. Do druhé půle Baha nahradil Ondřej Lingr.

Na 3:1 mohl po fantastickém průniku Aihama Ousoua zvýšit právě Lingr, brankář Fenerbahce byl u své levé tyče pozorný. Další výborný zákrok předvedl Bayindir proti zakončení Ibrahima Traorého, kterého našel Peter Olayinka. V 52. minutě se sám na tureckého gólmana řítil Yira Sor, balon po jeho střele o pár centimetrů minul vzdálenější tyč. Nigerijského rychlíka vyslal do úniku Tomáš Holeš.

Pokusy Sora a Traorého se mezi tři tyče nevešly. Yira Sor se ale přeci jen svého druhého přesného zásahu dočkal. V 63. minutě se opřel do míče, který mu předložil Tomáš Holeš, a nechytatelně ho uklidil pod horní tyč - 3:1.

Lednová posila z Baníku mohla zkompletovat hattrick dvacet minut před koncem, Bayindir jeho kličku přečetl. V 73. minutě byl v pokutovém území ošetřován Taras Kačaraba, pro tento duel kapitán Slavie naštěstí mohl v utkání pokračovat. Zákrok na Petera Olayinku hlavní rozhodčí jako penaltový neposoudil. V 78. minutě střídal Ibrahim Traoré, na hřiště zamířil Maksym Talovjerov.

Za hromového potlesku tribun pak Yira Sor přepustil své místo Stanislavu Teclovi. Zakončení Maksyma Talovjerova zblokovali hostující obránci, v 90. minutě druhý gól Fenerbahce po skrumáži před Alešem Mandousem vstřelil Berisha – 3:2.

Na posledních pár vteřin se na hřiště podívali i šestnáctiletý Miloš Pudil a po dlouhé rekonvalescenci také Ondřej Kúdela, který hned navlékl kapitánskou pásku.

Sešívaní zvítězili 3:2 a vyhlíží páteční los Evropské konferenční ligy, který jim přiřkne soupeře pro osmifinále. Další zápas pak odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského v neděli, v Mladé Boleslavi vyzvou Hradec Králové.