Premiéra na jedničku: Slavia pod Petroušem rozstřílela Jablonec | SK Slavia Praha

Premiéra na jedničku: Slavia pod Petroušem rozstřílela Jablonec

5:1
(3:0)
26. kolo, 5. 5. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Branky: <b>Branky:</b> 34. a 43. Juhar, 79. a 90. Mičola, 30. Gecov – 68. Hubník <b>ŽK:</b>Čonka, Bortel (SLA) <b>Rozhodčí:</b> Adam – Hájek, Pilný <b>Diváci:</b> 5 897
PRAHA/EDEN - Slavia má za sebou více než povedenou premiéru pod staronovým trenérem Michalem Petroušem. Jablonec sešívaní přejeli 5:1, když už po poločase vedli o tři branky. Dvakrát se v zápase trefili Martin Juhar a střídající Tomáš Mičola!
Slávisté do utkání „vlétli“ velmi aktivně a už po několika desítkách vteřin hry pálil Martin Juhar z voleje nad. V deváté minutě se poprvé ukázal na druhé straně Jablonec, Třešňákovu hlavičku na zadní tyči ale zkrotil Čontofalský. O čtyři minuty potom před naším gólmanem tečoval míč Hubník, Čontofalský byl ale znovu na místě, a když ve 21. minutě Třešňák zblízka našeho brankáře prostřelil, radost Jabloneckých zastavil odmávaný ofsajd.

Slavia se ale z úvodního tlaku Jablonce rychle dostala a od třicáté minuty patřilo hřiště sešívaným. Právě ve třicáté miutě si totiž na centr z rohového kopu od Karola Kisela naskočil ve vápně Marcel Gecov a přesnou hlavičkou otevřel skóre. O čtyři minuty později Kisel přiťuknul na levé straně Martinu Juharovi a náš záložník tvrdou ranou z úhlu poslal Slavii do dvoubrankového vedení.

Ještě do přestávky vedli červenobílí 3:0. Gecov zatáhl po levé straně míč do vápna, jeho následnou střelu zablokoval bránící jablonecký hráč. Míč se ale odrazil na pravou stranu vápna, kde ho našel Martin Juhar a do odkryté sítě poslal svou druhou branku.

Stejně jako v první půli pokračovali slávisté po přestávce. V 52. minutě zahodil Juhar téměř stoprocentní šanci na hattrick, když vystihl Benešovu malou domů, střelu podél gólmana Špita ale poslal metr vedle jeho pravé tyče. Ještě v téže minutě hlavičkoval po Kiselově rohu Škoda metr nad břevno, v 54. minutě se k hlavičce na malém vápně dostal dokonce David Hubáček, v záklonu ale svou střelu ideálně nenasměroval.

Jabloneckým se v 68. minutě podařilo snížit na 1:3 zásluhou Michala Hubníka a hosté na okamžik ožili, definitivní hřebíček do rakve jejich nadějí ale udělaly dvě branky střídajícího Tomáše Mičoly. V 79. minutě předvedli slávisté ukázkový rychlý protiútok, Kisel vyslal dopředu Juhara, který křižnou přihrávkou našel z pravé strany nabíhajícího Mičolu a náš záložník, který byl na hřišti méně než čtyři minuty, vrátil Slavii střelou k tyči třígólové vedení.

Volání Tribuny Sever „dejte jim bůra“ došlo naplnění v 90. minutě. Mičolu našel za obranou jabloneckých tentokrát Kisel a blonďatý záložník šajtlí uzavřel skóre na 5:1.

V úžasné atmosféře si všichni hráči užili děkovačku i vítězné kolečko. Slavia nadělila Jablonci pětibrankový příděl a už v příštím kole ji čeká zápas na půdě vedoucí Plzně.