B-tým: S Kúdelou remíza proti Domažlicím | SK Slavia Praha

B-tým: S Kúdelou remíza proti Domažlicím

1:1
(1:0)
18. kolo, 27. 3. 2022, SC Horní Počernice
SK Slavia Praha B - Jiskra Domažlice
Sešívané béčko hrálo v neděli dopoledne další utkání ČFL proti Domažlicím, ve kterém remizovalo 1:1. V základní jedenáctce nastoupil Ondřej Kúdela, jediný gól Slavie dal Erik Biegon.

První velkou šanci utkání měl v 15. minutě Mohammed, když se mezi dvěma obránci dokázal prokličkovat do pokutového území, odkud pálil na bránu. Jeho střelu ale brankář Brych chytil pohotovým zákrokem.

O sedm minut později už šli slávisté do vedení! Díky nedůraznému bránění hráčů Domažlic, při kterém jeden z obránců omylem přihrál do vápna jednomu ze sešívaných, dostal přihrávku z levé strany přímo před odkrytou bránu Erik Biegon, který se z krátké vzdálenosti nemýlil – 1:0!

Celkově měli v prvním poločase víc šancí sešívaní, ale domažlická obrana, až na jedinou výjimku fungovala dobře. Slávisté svého soupeře do žádných větších útočných akcí nepouštěli a když už se domažlickým útočníkům podařilo vystřelit, bylo to většinou mimo branku. Do kabin se tak šlo po 45 minutách za stavu 1:0.

Slávisté na začátku druhého poločasu provedli dvojité střídání, Voriazidise a Samera nahradili Šubert s Kopáčkem. Ve 49. minutě musel dobrým zákrokem chytat nepříjemnou střelu brankář Sirotník. O dvě minuty později musel podobně náročný zákrok předvést Brych.

V 68. minutě měli sešívaní velkou šanci na navýšení svého vedení. Při útočné akci dostal přihrávku na levou stranu vápna Jakub Kopáček, který už mohl zakončovat, ale ještě přihrával do středu. Tam musel předvést skvělý zákrok brankář Brych a následnou dorážku odvrátila obrana na roh.

V 72. se Domažlicím podařilo vyrovnat. Po chybě v rozehrávce sešívaných založili hráči soupeře útočnou akci. Po centru do vápna z levé strany hřiště se hlavou k tyči trefil Vojtěch Černý – 1:1.

O šest minut později fauloval ve vápně Vrabec a rozhodčí odpískal pokutový kop. Střela Matouše Nikla ale nebyla umístěná dostatečně k tyči a brankář Brych ji vyrazil.

Nic dalšího už se v zápase nestalo a B-tým tak s Domažlicemi remizoval 1:1. Další utkání čeká béčko v sobotu 2. dubna od 16:30 venku proti B-týmu Příbrami.