B-tým: Vysoká výhra přinesla posun do čela | SK Slavia Praha

B-tým: Vysoká výhra přinesla posun do čela

(4:0)
28. kolo, 5. 6. 2022, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FC Písek
Nedělní dopoledne nabídlo na Xaverově střetnutí B-týmu Slavie a Písku.

V případě výhry se slávisté mohli posunout na první místo tabulky ČFL skupiny A.

K první střele zápasu se už ve třetí minutě dostal Usor, který se uvolnil na levé straně po pěkné přihrávce Matouše Nikla, útočník sešívaných ale brankáře neprostřelil. Slávisté byli v úvodu aktivnějším celkem a v 15. minutě se dočkali úvodního gólu zápasu! Z levé strany přišel nebezpečný centr, míč propadl až k nohám Jakuba Zeronika, který levačkou poslal míč k přední tyči branky!

O tři minuty později už to bylo o dva góly. Martin Šubert dostal přesnou přihrávku za obranu a s přehledem si poradil s brankářem hostů – 2:0. Po druhé trefě Slavie zahrozili také hosté, skvělý zákrok však vytáhl brankář Adam Dvořák a svůj tým podržel. 35. minuta přinesla krásný fotbalový moment. Střední obránce Pavel Behenský vyvezl míč až k vápnu soupeře, kde ho předal Mosesu Usorovi, útočník sešívaných nechytatelnou ranou levačkou vymetl horní roh branky. Svou trefou hodně napodobil gól Daniela Fily v dresu Lvíčat do sítě Anglie. Chvíli po třetím gólu se opět zaskvěl Adam Dvořák, brankář červenobílých vytáhl další skvělý zákrok a držel tak čisté konto.

Těsně před odchodem do šaten přidali slávisté čtvrtou trefu. Daniel Šmiga vystihl nepovedenou přihrávku hostů a řítil se sám na Satrapu, střelu našeho útočníka brankář hostů dokázal zasáhnout, mimo tři tyče ji ale vytěsnit nedokázal.

Po první půli tak vedl B-tým 4:0.

Nešťastný moment přišel v 55. minutě, kdy se ve vápně sešívaných srazili gólman Adam Dvořák s obráncem Pavlem Behenským, oba museli ze hry bohužel odstoupit. V 60. minutě mohl svou druhou trefu přidat Moses Usor, tentokrát ale Satrapa v bráně hostů vytáhl povedený zákrok. Na pátý gól se čekalo do 74. minuty, kdy si střídající Erik Biegon našel přesnou přihrávku za obranu a postupoval sám na brankáře, jeho zakončení Satrapa vyrazil jen k Danu Šmigovi, který vrátil míč na Erika Biegona, ten si už v druhé pozici počínal zkušené a uklidil míč do brány.

Pošesté dopravili míč slávisté do brány v 79. minutě, Albert Labík krásným centrem našel Daniela Šmigu, který hlavou sice zakončil přesně, branka ale pro jeho ofsajdové postavení nebyla uznána. Slávisté porazili Písek vysoko 5:0 a díky výhře se před posledním kolem posunuli do čela tabulky, kde mají stejně bodů jako Vltavín a Králův Dvůr.

Poslední duel odehraje naše Béčko v neděli 12. 6. od 10:15 na Xaverově.