B-tým: Výhra v prvním utkání baráže proti Zápům | SK Slavia Praha

B-tým: Výhra v prvním utkání baráže proti Zápům

2:1
(1:0)
1. kolo, 15. 6. 2022, Xaverov
SK Slavia Praha B - Zápy
Sešívané béčko vyhrálo ve středu večer na domácím hřišti nad Zápy v prvním utkání baráže o FNL 2:1 díky gólům Zachovala a Nováka.

Sešívaní udělali v sestavě několik změn a do zápasu naskočili i dorostenci. Přesto jim vstup do utkání vyšel na výbornou. Už v deváté minutě dostal přihrávku do středu vápna osamocený Matěj Zachoval a střelou na zadní tyč překonal brankáře – 1:0!

Později měli slávisté velkou šanci ze standardní situace. Po faulu těsně před vápnem zahrávali volný přímý kop. Střele chybělo jen několik centimetrů, aby přeletěla dobře postavenou zeď a zaplachtila do branky, jeden z obránců ji ale hlavou tečoval na roh.

Nic důležitého už se v prvním poločase nestalo a do kabin se tak šlo za jednogólového vedení sešívaných.

Několik minut po začátku druhého poločasu měly naopak velkou šanci Zápy, když jeden z jejich hráčů dostal přihrávku do vápna. Už se napřahoval ke střele, ale brankář Kolodziej včas vyběhl, obětavě se mu vrhl pod nohy a míč zachytil.

V 56. minutě sáhli slávisté k dvojitému střídání. Štěpána Berana nahradil David Novák a Jakuba Zeronika vystřídal Martin Šubert.

Čtyři minuty po svém příchodu na hřiště dostal David Novák krásnou přihrávku za obranu, míč si převzal na hranici velkého vápna a vypálil přesně k pravé tyči. Brankář neměl šanci jeho střelu vytěsnit a sešívaní tak vedli už o dvě branky – 2:0.

V 63. minutě ale Zápy snížily. Jan Jelínek vedl tah na branku, který po překonání jednoho z obránců také sám zakončil střelou na zadní tyč – 2:1.

O tři minuty později slávisté provedli další dvojité střídání. Toula střídal Hájka, Behenského nahradil Konečný. V 77. minutě v posledním střídání sešívaných nahradil střelce první branky Zachovala Kolář. Chvilku po střídání založili slávisté nebezpečný protiútok, který neopatrným zákrokem zastavil Eliáš a po druhé žluté kartě byl vykázán ze hřiště.

V závěru se nastavovalo pět minut, přesto ale už žádný gól nepadl a slávisté se mohli radovat z vítězství 2:1. Druhé utkání baráže proti Zápům odehraje béčko v sobotu 18. června od 17:00.