B-tým: Bezbranková remíza v Líšni | SK Slavia Praha

0:0
(0:0)
15. kolo, 5. 11. 2022, Kučerova 4, Líšeň
SK Líšeň - SK Slavia Praha B
V předposledním utkání podzimu ve F:NL cestovalo béčko do Brna, z duelu na hřišti Líšně berou slávisté bod.

Slávisté začali aktivněji a ve třetí minutě se dostali do první šance, střelu Martina Šuberta ale skryl v rukavicích brankář domácích. V desáté minutě se k odraženému míči dostal za vápnem Jakub Kopáček, krásnou ranou z voleje protáhl gólmana Vajnera.

Velké příležitosti si poté vytvořili také domácí. Vandas postupoval v 19. minutě sám na Jana Sirotníka, své zakončení ale nenasměroval mezi tři tyče, ve 30. minutě pak Jan Sirotník vychytal z bezprostřední blízkosti zakončujícího Ulbricha.

Do konce první části ještě Líšeň dvakrát trefila brankovou konstrukci. Nejprve své sólo zakončil střelou do tyče Sokol, v závěru půle pak do břevna hlavičkoval Vandas.

První půle tak skončilo bez gólu.

Od úvodu druhého poločasu si Líšeň vytvořila herní převahu a několikrát ohrozila Jana Sirotníka, Dramatický moment nabídla 67. minuta, kdy po standardní situaci Líšně míč poskakoval volný před brankovou čárou, slávisté ale byli u míče dříve a dokázali ho odvrátit.

Ve druhé polovině druhého poločasu už nebyla převaha Líšně nikterak velká, jejich snaha o vstřelení gólu ve velké většině končila na obraně Slavie. Až v závěru se dostali domácí k hlavičce po centru ze strany, zakončení ale směřovalo do prostoru, kde byl Jan Sirotník připraven.

Z posledního utkání podzimní části na hřišti soupeře tak slávisté vezou z Brna bod.

Podzim uzavře B-tým příští neděli, kdy od 10:15 na Xaverově přivítá Táborsko.