B-tým: Nastavení první půle rozhodlo o výhře Varnsdorfu | SK Slavia Praha

B-tým: Nastavení první půle rozhodlo o výhře Varnsdorfu

1:0
(1:0)
21. kolo, 9. 4. 2023
FK Varnsdorf - SK Slavia Praha B
V dalším kole F:NL cestovali slávisté na sever Čech. Utkání ve Varnsdorfu rozhodla jediná trefa, domácí se trefili v nastavení druhé půle z rohového kopu.

V úvodu utkání se více do zakončení dostávali domácí, mladí slávisté ale v průběhu první půle převzali iniciativu a byli nebezpečnějším týmem. Po jedné z akcí dokonce rozvlnili síť domácí brány, Ebrima Singhateh dostal přihrávku za obranu, přihrál ještě před branku na Daniela Šmigu, který uklidil míč do brány. Gól ale nebyl pro ofsajd uznán.

Další velkou šanci měl Ebrima Singhatet po centru Alberta Labíka, tentokrát střelu vytáhl brankář domácích, který si poradil také s dorážkou Daniela Šmigy, kterou vytáhl na roh.

Ve 38. minutě měli zajímavou příležitost domácí, po přihrávce ze strany zakončoval ale útočící hráč Varnsdorfu z prostoru penaltového puntíku vedle. Bohužel se ale domácí dokázali prosadit ještě před odchodem do šaten, po sérii rohových kopů v nastavení první půle otevřel skóre zápasu Osmančík.

V 50. minutě převedli slávisté pěknou kombinaci, na jejímž konci se přesným zakončením prosadil Ebrima Singhateh, také tentokrát se ale mával ofsajd. V 58. minutě vypálil nebezpečně Martin Šubert, jeho střelu vyrazil Vaňák na roh, po němž se slávisté dostali do zakončení, které ale skončilo v náručí brankáře domácího celku.

Další pasáž poločasu nabídla hru nahoru-dolů, oba týmy ale doplácely na nepřesnost ve finální fázi. V závěru si sešívaní vytvořili tlak, který ale ve vyrovnávající gól nepřetavili a z Varnsdorfu tak odjíždí s prázdnou.

Následující duel čeká na slávisty už v pátek od 17:00, kdy sešívaní nastoupí v Příbrami.

Zápas hodnotil trenér Marek Jarolím: „Bylo to od nás dobré utkání, kluci tam nechali všechno. Byl to od nás fotbalový výkon. Proti celku, který hraje v horní části tabulky a bojuje o barážové pozice, jsme si vytvořili celkem dost šancí. Je to pak o tom, jestli se nám naše šance podaří proměnit, hodně to bylo o naší finální fázi. Dali jsme dva góly, oba bohužel z ofsajdu. Je potřeba z naší strany více míčů udržet, přinést tam více kvality a vytvořit na soupeře větší tlak. To u kluků přijde, byly tam nadějné výkony, bohužel z Varnsdorfu jedem s bolestí. Ale z bolesti se někdy rodí naopak větší věci směrem do budoucna. Týmu a hráčům furt věříme. Tabulka a tlak na udržení je, opakoval se dobrý výkon z venkovních hřišť jako v Líšni a Jihlavě, z těch zápasů je nakonec ale jen bod. Být jich více, bylo by to trochu jiné. Kluci potřebují čas a takové zápasy musí opakovat. Učí se mít hru založenou na nějakých principech, aby to lidi bavilo, oni byli zajímaví hráči a zároveň to přinášelo výsledek. Snažíme se pracovat na takovém kompletu, ale ve Varnsdorfu to bylo hlavně o momentech, kdy jsme mohli dát gól. Musíme pracovat na zlepšení našich útočných situací.“ řekl po utkání na severu Čech trenér B-týmu.