Tomáš Mičola vs. České Budějovice 3:0! | SK Slavia Praha

3:0
(1:0)
28. kolo, 22. 5. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Branky: <b>Branky:</b> 22., 55. a 63. Mičola<b>ŽK:</b> Kisel – Hanzlík <b>Rozhodčí:</b> Michal Paták – Moláček, Jan Paták
PRAHA/EDEN - Slavia zvítězila i ve třetím zápase pod trenérem Michalem Petroušem. Budějovické Dynamo porazili sešívaní 3:0 hlavně díky hattricku Tomáše Mičoly!
Sešívaní se museli v zápase obejít bez Martina Fenina, který ve středu podstoupil operaci zlomené horní čelisti, a vykartovaných Martina Juhara a Milana Nitrianského, naopak alespoň na lavičku se posadil uzdravený Martin Dobrotka.

Od začátku utkání byla Slavia jasně nebezpečnější a na branku Budějovic mířil jeden útok za druhým. Ve 12. minutě pálil Vošahlík po Mičolově přihrávce nad a o tři minuty později přišla první šance Tomáše Mičoly, když jeho střelu po Kiselově přihrávce zblokoval Klesa na roh. Následně pálil dvakrát za sebou Marcel Gecov, jeho první rána mířila ale nad a druhou vytáhl na roh gólman Daněk.

První „zářez“ na pažbě Tomáše Mičoly přišel ve 26. minutě. Hubáčkův dlouhý centr si na prsa zpracoval Jan Vošahlík, posunul míč vedle sebe na Mičolu a ten poprvé prostřelil budějovického brankáře.

Ve 33. minutě přišla největší šance hostů v zápase. Javorek se dostal k míči na hranici ofsajdu a z pravé strany nastřelil tyč. Balon se odrazil před branku, kde před Horou špičkou kopačky odkopával Hubáček a následná Táborského střela mířila naštěstí nad branku. Na druhé straně mohl náskok Slavie zvýšit Škoda, střela z velkého vápna mu ale nesedla tak jako v Plzni a míč poslal metr vedle branky.

Náskok Slavie se tak zvyšoval až po přestávce. Sérii několika velkých šancí zakončila v 55. minutě přihrávka Jaromíra Zmrhala na Tomáše Mičolu a ten střelou pod padajícím Daňkem zaznamenal svou druhou branku.

Hattrick Mičola zkompletoval v 63. minutě. Škutka posunul hlavou skákavý míč za sebe, Mičola ve vápně přetlačil obránce a tvrdou ranou překonal gólmana Dynama potřetí. V závěru zápasu se do dvou velkých příležitostí dostali Kisel a střídající Škutka, náš Kapitán ale těsně minul šibenici a Škutkovu střelu vytáhl brankář Daněk na roh.

Předposlední domácí vystoupení tak skončilo vítězně, Slavia porazila Dynamo 3:0 a ve třech zápasech pod Michalem Petroušem nastřílela už devět branek. Jako další vyzve sešívané v neděli Hradec Králové.