0:2
(0:2)
přát., 10. 8. 2022, SK Prosek Praha
SK Slavia Praha - Real Madrid
Slávistky v přípravném utkání na Proseku prohrály s Realem Madrid 0:2. Obě branky padly už v prvním poločase.

Přestože utkání bylo v úvodních minutách velice vyrovnané a náznaky šancí jsme mohli vidět na obou stranách, šly do vedení jako první fotbalistky Realu Madrid. Po přihrávce z levé strany vápna přímo do středu pokutového území otevřela skóre ve 14. minutě Esther Gonzalez Rodriguez – 0:1.

O dvě minuty později musela brankářka Olivie Lukášová likvidovat skvělým reflexivním zákrokem nebezpečnou střelu z krátké vzdálenosti. Za nedlouho poté měly velkou šanci naopak slávistky. Tereza Szewieczková se dostala za obranu a chtěl obejít brankářku Meline Gerard, která se ji ale vrhla pod nohy a dokázala ji míč sebrat.

Ve 28. minutě se dostaly do velké šance fotbalistky soupeře. Po průniku po pravé straně se jedna z hráček Realu dostala až před brankářku Lukášovou, střelu ji ale ztížily slávistky a tak její pokus mířil nad levý horní roh branky.

O pět minut později se opakovala gólová situace z úvodu zápasu. Tentokrát přišla přihrávka z pravé strany, slávistky si nedokázaly pohlídat nabíhající soupeřky na zadní tyči a právě Caroline Weir uklidila míč pohodlně do odkryté části branky za záda gólmanky Lukášové – 0:2.

Ve 37. minutě vytáhla skvělý zákrok Lukášová, která proti přízemní střele musela být na zemi hodně rychle, aby míč neskončil v bráně. Nic dalšího už se v první nestalo a slávistky tak šly do kabin s dvougólovou ztrátou.

V 59. minutě mohly domácí vyrovnat. Ze skvěle nacvičeného signálu při standardní situaci se dvěma přihrávkami dostaly až před branku soupeře, ale s následnou střelou si dobrým zákrokem poradila gólmanka Gerard. Opět se slávistkám zadařilo o patnáct minut později, když se dokázaly dostat do vápna soupeřek, zakončení ale zase sbírala do rukavic brankářka Realu Madrid.

Mezitím už byly na hřišti Khýrová, Keene a Lillimae, které nahradily Necidovou, Abrahamsson a Divišovou. V 77. minutě střídala také Szewieczková za Vithovou a o pět minut později nastoupily místo Šlajsové a Černé Veselá a Růžičková.

V závěrečných minutách se jedna ze slávistek snažila překvapit brankářku střelou od půlky hřiště, míč se ale snesl jen na horní síť branky.

Nic dalšího už se v utkání nestalo, slávistky nedokázaly vstřelit branku a utkání tak prohrály 0:2. První ligový zápas je čeká 21. srpna od 10:30 na hřišti Dukly Praha.