Dva góly na obou stranách. Derby vítězky nepoznalo | SK Slavia Praha

Dva góly na obou stranách. Derby vítězky nepoznalo

2:2
(0:0)
7. kolo, 15. 10. 2022, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávistky musely v prvním derby letošní sezony dvakrát dotahovat. Nepříznivé skóre upravily v rozmezí tří minut střídající Khýrová s Divišovou a Slavia si tak díky závěrečnému tlaku udržela první místo v tabulce.

Začátek utkání se nesl ve znamení řady nepřesností, první střely na bránu se diváci dočkali až po deseti minutách hry.

Ani po půl hodině se obraz zápasu příliš nezměnil. Hráčky bojovaly o střed hřiště, ojedinělé průnikové přihrávky nebyly doplněné o přesnější finální řešení. K zajímavé standardce se dostaly až slávistky, Martina Šurnovská svou pravačkou ale trefila pouze dobře postavenou zeď.

Největší příležitost měly slávistky v nastavení prvního poločasu, kdy se po centru Šurnovské dostala k odraženému balonu Tereza Kožárová, hlavou ho ale mezi tři tyče nenasměřovala a po 45 minutách tak v Měcholupech svítilo bezbrankové skóre.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe sparťankám. Po sklepnutí Cvrčkové se do šance dostala Chang a přízemní střelou překonala brankářku sešívaných – 0:1.

V 53. minutě přišla další rána. Centr z levé strany přistál u Martínkové, která posunula balon k Dlaskové a ta zvýšila náskok soupeřek na dva góly – 0:2.

Sparťanky byly dál nebezpečnější a červenobílé fotbalistky do větších šancí nepouštěly. V 66. minutě se k ojedinělé příležitosti dostala po rohovém kopu Necidová, svou hlavičkou ale minula bránu.

Po dvojitém střídání se slávistky vrátily do zápasu. Utaženou střelu na přední tyč vyslala z levé strany Michaela Khýrová, překvapila hostující brankářku a snížila na 1:2!

O tři minuty později se do rychlého brejku dostala Růžičková a předložila míč Petře Divišové, která neměla problém trefit prázdnou bránu a vyrovnala na 2:2! Povedené střídání Karla Pitáka!

Nic dalšího už zápas nepřinesl a po divoké druhé půli, kdy slávistky dotáhly dvoubrankové manko, končí derby pražských „S“ remízou 2:2. Slavia si tak udržela první místo v ligové tabulce.