Cenná výhra! U19 zdolala v UEFA Youth League Genk | SK Slavia Praha

Cenná výhra! U19 zdolala v UEFA Youth League Genk

1:2
(0:1)
1. kolo, 14. 9. 2022, Genk
KRC Genk - SK Slavia Praha
V úvodním zápase prvního kola UEFA Youth League zvítězili slávisté v Genku 2:1! Sešívaní brzy vedli, následně hráli dlouho v oslabení, ale dokázali přidat i druhou trefu. Domácí v závěru výsledek jen zkorigovali. Odveta je na programu 5. října na Xaverově.

Slávisté začali utkání aktivně a už ve 2. minutě se dostali do zakončení po rohovém kopu, hlavičku Pavla Behenského ale skryl brankář domácích v náručí. Velkou šanci měl po centru ze strany Adam Pudil, dobrým zákrokem se ale prezentoval Penders.

V 6. minutě už se slávisté dostali do vedení! Obrana Genku první střelu dokázala zblokovat, k odraženému míči se za vápnem dostal Mikuláš Konečný, který povedenou ranou překonal vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Slávisté se i nadále tlačili vpřed a byli pro soupeře nebezpeční. Adam Pudil se povedenou kličkou uvolnil a domácí stoper Kongolo ho zastavil pouze za cenu žluté karty, následný přímý kop z nadějné pozice Matěj Zachoval poslal mimo tři tyče.

Velkou příležitost si vytvořil domácí Genk v 18. minutě, skvělým zákrokem se ale prezentoval Adam Dvořák a zakončení vyrazil na roh.

Kontroverzní moment utkání přišel ve 20. minutě. David Planka fauloval na polovině soupeře u pomezní čáry, rozhodčí záložníka Slavie za jeho faul vyloučil.

Domácí si v početní převaze vytvořili místy velký tlak. Se zakončením ofenzivních hráčů Genku si ale několikrát poradil obrana řada sešívaných. Když už se útočící hráč ocitl sám před brankářem Adamem Dvořákem, vytáhl brankář slávistického dorostu skvělý zákrok. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1 pro sešívané.

Druhá část navázala na konec prvního poločasu. Velké šance si vytvořili Claes a také Cutillas Carpe, oba ale ve svých příležitostech nezakončovali přesně. V 63. minutě si opět další skvělý zákrok připsal Adam Dvořák.

Slávisté měli možnosti dostávat se do protiútoků, v 73. minutě pronikl do vápna domácích Jakub Lopatář a donutil domácího stopera Kongola k faulu! Střední obránce Genku byl po druhé žluté kartě vyloučen. Nařízený pokutový kop proměnil Matěj Zachoval0:2.

Domácí snížili v 86. minutě, Cutillas Carpe dostal přihrávku do vápna, na malou chvíli se ocitl nehlídaný a přesnou střelou uklidil míč do branky. V 87. minutě měli domácí velkou příležitost na vyrovnání, David Beránek ale svým skluzem na poslední chvíli nepustil soupeře do zakončení.

Slávisté už vedení udrželi a z půdy loňského čtvrtfinalisty UEFA Youth League si vezou do odvety v Praze výhru 2:1! Odvetný duel je na programu 5. října na Xaverově.