B-tým: Výhra nad rezervou Baníku Ostrava | SK Slavia Praha

B-tým: Výhra nad rezervou Baníku Ostrava

1:4
(1:2)
přát., 1. 2. 2023, Sezimovo Ústí
FC Baník Ostrava B - SK Slavia Praha B
K dalšímu přípravnému utkání cestoval B-tým podruhé v řadě do Sezimova Ústí, kde se utkal s béčkem Baníku. Svěřenci Marka Jarolíma si tentokrát připsali výhru 4:1.

Do vedení šli jako první slávisté. V 11. minutě vyrazil první střelecký pokus brankář ostravského Baníku míč pouze před sebe, na malém vápně se k míči jako první dostal Jan Trédl, který pohotově uklidil míč do sítě. Ve 21. minutě skvělým zákrokem vytáhl Adam Dvořák na brankové čáře hlavičkový pokus z malého vápna. Následně si dokázal poradit i s dorážkou a slávisté nakonec rozehrávali od brány.

Ve 33. minutě Baník vyrovnal. Po zaváhání slávistů v rozehrávce přímého kopu na polovině soupeře, útočící Provazník postupoval sám na Adama Dvořáka a z hranice velkého vápna srovnal na 1:1.

Slávisté si po pěkné akci vzali vedení zpět. Martin Šubert našel průnikovou přihrávkou Daniela Šmigu, jehož tvrdou ránu tentokrát nedokázal gólman zkrotit a Štěpán Beran doklepl míč do branky. V závěru prvního poločasu pálil ještě nebezpečně Daniel Šmiga, který vyslal tvrdou ránu z otočky na hranici velkého vápna. Brankář soupeře byl ovšem v pohotovosti a vyrazil střelu na rohový kop.

Po první půli tak vedli slávisté 2:1.

V úvodu druhého poločasu měl velkou šanci Alhamammi, dobrým zákrokem vytáhl jeho hlavičku brankář soupeře. Další povedený zákrok si pak připsal hostující brankář v 68. minutě proti střele Jakuba Kopáčka.

Třetí branka slávistů přišla po odpískané malé domů a nařízeném nepřímém volném kopu na malém vápně. Jakub Kopáček lehce posunul míč a Štěpán Beran nekompromisně rozvlnil síť Baníku potřetí. Skóre zápasu uzavřel v 81. minutě Alrashdi, který z pravé strany dorazil střelu Jakuba Kopáčka.

Mladí slávisté tak porazili B-tým Baníku Ostrava 4:1. Další přípravný duel odehrají v sobotu 4. 2. od 11:00 v Jihlavě.

1:4

FC Baník Ostrava B

Murin - Zálešák, Temel, Paolo, Obuch, Chukwudi, Provazník, Jaroň, Elekana, Stoklásek, Říha
Náhradníci: Drozd, Látal, Halda, Michlík, Kubný

SK Slavia Praha B

1. poločas: Dvořák - Hošek, Hunal, Konečný, M. Pudil - Planka, Žitný, Šubert - Š. Beran, Šmiga, Trédl
2. poločas: Dvořák - Bárta, Hunal, Nikl, Behenský - Kopáček, Zachoval, Alrashdi - Š. Beran, Šmiga, Alhammami