Juniorka se polepšila. Slavia - Liberec 7:2! | SK Slavia Praha

Juniorka se polepšila. Slavia - Liberec 7:2!

7:2
(3:0)
3. kolo, 13. 8. 2012
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 8. Hurka, 19. Patka (vlastní), 36. Zámečník, 47. Hurka, 64. Mikula, 74. Synek, 75. Růžička – 82. Leibl, 72. Daniel (pen.) <b>ŽK:</b> bez karet. <b>Rozhodčí:</b> Jech – Ratajová, Berka.
<p> Slávistická juniorka si připsala první výhru v lize, a rovnou dokonce o pět branek!</p>

PRAHA/XAVEROV – Slávistická juniorka si připsala první výhru v lize, a rovnou dokonce o pět branek! Po domácí remíze s Jihlavou a prohře v Hradci králové si slávističtí mladíci vyšlápli doma na Slovan Liberec a porazili ho 7:2!

V základní sestavě se kromě pětice hráčů z áčka – Berkovce, Koreše, Zmrhala, Hurky a Veselého – představil i navrátilec z hostování z Jihlavy Petr Kolařík (ročník 1991). Ten vyztužil obranu Slavie a pro začínající sezónu bude patřit právě do kádru juniorky.

Slávisté chtěli odčinit předchozí porážku v Hradci Králové a do utkání vstoupili tím nejlepším způsobem. Už v 8. minutě se po Šimečkově centru trefil hlavou Martin Hurka, o jedenáct minut později si vlastní branku dal liberecký Patka, který si do branky srazil Korešův centr.

Poločasový výsledek 3:0 měl pak na svědomí Jakub Zámečník, který se dokázal nadvakrát prosadit po přihrávce z pravé strany.

Dvojice hráčů z A-týmu - Daniel Veselý a Jaromír Zmrhal. Foto: Michal Káva.

Další čtyři branky přidali sešívaní po přestávce. Hned tři minuty po příchodu na hřiště zvyšoval na 4:0 svým druhým gólem Martin Hurka a na rozdíl pěti branek zvyšoval kapitán Mikula v 64. minutě.

Hoši zpod Ještědu rezignovali a během dvou minut si nechali dát další dvě branky. Nejprve po hezké akci po pravé straně a Růžičkově přihrávce zvyšoval na 6:0 Synek, hned z dalšího útoku zvyšoval na rozdíl sedmi branek Růžička.

Liberečtí se oklepali až v poslední desetiminutovce. V 82. překonal do té doby bezchybného Berkovce Lejbl a v 85. minutě se z penalty trefil Daniel, když gólman Berkovec sice vystihl směr střely, na míč ale nedosáhl.

Slavia porazila juniorku mistra ligy 7:2 a připsala si první výhru v soutěži. V příštím kole ji čeká daleká cesta na půdu Baníku Ostrava.

SK Slavia Praha – FC Slovan Liberec 7:2 (3:0)

Juniorská liga, 3. kolo

Branky: 8. a 48. Hurka, 20. Patka (vlastní), 37. Zámečník, 64. Mikula, 74. Synek, 75. Růžička – 82. Leibl, 85. Daniel (z penalty)

Slavia: Berkovec - Mikula (81. Šimkovský), Čepelák, Kolařík, Sudek - Koreš (70. Šittich), Zmrhal (70. Hrubý), Šimeček, Hurka - Zámečník (59. Růžička), Veselý (59. Synek)