Drama a postup. Táborsko zlomil v prodloužení Chytil | SK Slavia Praha
Více

Drama a postup. Táborsko zlomil v prodloužení Chytil

1:0pr
(0:0)
4. kolo, 26. 2. 2025, Fortuna Arena
4. kolo, 26. 2. 2025, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC SILON Táborsko
Slávisti v osmifinále domácího poháru přehráli v Edenu srdnatě bojující druholigové Táborsko 1:0 v prodloužení a postoupili mezi osm nejlepších celků. Vítěznou branku vstřelil ve 114. minutě Mojmír Chytil, který konečně překonal výborného brankáře Pastornického.

Obnovená premiéra v červenobílém dresu čekala na Jakuba Markoviče, toužil přidat čtvrté čisté konto, poprvé za Slavii od první minuty hráli soutěžní zápas Giannis-Fivos Botos, Vasil Kušej a David Moses.

Kapitánskou pásku navlékl proti sedmému týmu Chance Národní Ligy Mojmír Chytil.

Šanci otevřít skóre měl po přihrávce Dominika Pecha právě Botos, branku přestřelil. Mezi tři tyče se nevešla utažená Kušejova rána ani hlavička Zmrzlého. Perfektním centrem se prezentoval opět Pech. V první půlhodině hry navzdory tlaku domácích a šesti rohovým kopům branka nepadla.

Ve 37. minutě zkusil štěstí z dálky Botos, Pastornický byl na středu branky pozorný. Vzruch po šanci Táborska, ve které se ocit Djordjić, byl zbytečný, sudí signalizoval ofsajd. Defenziva soupeře odolala i po závaru a zakončení Lingra, stejně tak v posledních vteřinách první půle proti střele Micheze. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Na startu druhého poločasu se zaskvěl Markovič, skokem ke své levé tyči vytáhl gólovou ránu Háka. Šplíchal křižným pokusem těsně minul. Po prvním „žlutém“ faulu v utkání dostali slávisté výhodu volného přímého kopu, míč si postavil Kušej, přestřelil. Následovalo trojité střídání, na hřiště zamířili Ogbu, Douděra a Teah, pro něj to byly první soutěžní minuty v sešívaném, odpracováno měli Konečný, Botos a Michez.

Lingrova pumelice skončila po hodině hry na bloku, Chytilovu hlavičku zastavila tyč a proti Douděrovi výborně vyběhl Pastornický. Lingr pak přepustil místo Dioufovi a Kušej Chorému.

V 80. minutě si Pastornický málem vstřelil vlastní gól, když neudržel centr Teaha. Proti dělovce Chorého se ale blýskl, konečky rukavic ji vytáhl na roh. Reprezentačního útočníka vychytal i minutu před koncem základní hrací doby. Ve snaze rozhodnout neuspěl ani po otočce Chytil.

Do prodloužení nastoupil Tomáš Holeš, nahradil Zmrzlého. Hlavička Chorého se mezi tři tyče nevyšla, hlavou netrefil přesně ani Holeš. Douděrova střela prosvištěla i kvůli teči jednoho z obránců těsně mimo. Minul i Teah ve 109. minutě.

Obranný val Táborska padl o pět minut později, Pechova dělovka skončila na tyči, Mojmír Chytil byl v dorážce nekompromisní – 1:0. Situaci přezkoumal VAR, ofsajd neodhalil. Pojistku mohl přidat hlavičkující Diouf, neuspěl. Slávisti zvítězili 1:0 po prodloužení a postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu.

1:0pr

Sestavy

SK Slavia Praha

Markovič – Michez (56. Douděra), Konečný (56. Ogbu), Chaloupek, Zmrzlý (91. Holeš) – Pech, Moses – Kušej (79. Chorý), Lingr (68. Diouf), Botos (56. Teah) - Chytil

FC SILON Táborsko

Pastornický – Plachý (81. Schindler), Novák, Bláha, Polyák – Nikl, Kateřiňák (113. Kopáček) – Djordjić (102. Soliu), Hák (70. Barac), Šplíchal (70. Rataj) – Varačka (81. Heppner)

Detaily utkání

Branky
114. Chytil
Diváci
9612
Žluté karty
- Hák
Rozhodčí
Opočenský – Vlček, Machač

Aktuálně

Skvělý test, hodně nám ukázal. Malick? Inspirativní příběh

13. 7. 2025
Vasil Kušej v Drážďanech působil, v generálce (4:2) otevřel skóre. S novináři po utkání rozebral, co utkání ukázalo i jaká v týmu panuje před startem ligového ročníku atmosféra. A řeč se samozřejmě stočila i na loučení Malicka Dioufa.

Malick si splnil sen. Jsme připraveni. Co Fully a Hashioka?

13. 7. 2025
Trenér Jindřich Trpišovský přišel mezi novináře, aby po výhře 4:2 nad Dynamem Drážďany odpovídal na jejich dotazy. Hovořil o pěti vítězstvích v přípravě, nadcházejícím ligovém utkání s Hradcem Králové a také o posledním zápase Malicka Dioufa, který ještě před slávistickou děkovačkou zamířil na letiště.

Smršť ve druhé půli a vítězná generálka proti Drážďanům

13. 7. 2025
Slávisti v generálce na 1. kolo nového ročníku Chance Ligy porazili nováčka 2. Bundesligy Dynamo Drážďany 4:2. Všechny góly padly po pauze, mezi střelce se postupně zapsali Vasil Kušej, David Douděra, Divine Teah a Daiki Hashioka. Dynamo snížilo dvěma zásahy v závěru duelu, do ochozů si našlo cestu 18 642 fanoušků. Děkujeme!

Další články