B-tým: Domácí těsná prohra s Kroměříží | SK Slavia Praha
Více

B-tým: Domácí těsná prohra s Kroměříží

0:1
(0:0)
13. kolo, 19. 10. 2025, Radotín, Praha
13. kolo, 19. 10. 2025, Radotín, Praha
SK Slavia Praha - SK Hanácká Slavia Kroměříž
Jediná trefa utkání, kterou si ale na své konto připsali hosté z Kroměříže, rozhodla další utkání druhé ligy slávistického béčka.

První nadějnou možnost měl po centru Tomáše Jelínka Tomáš Necid, který se prodral do zakončení na přední tyči. Jeho teč nadělala brankáři Muchovi velké starosti. Další velkou šanci připravil Šimon Slončík, který krásnou přihrávkou našel Youssouphu Sanyanga, jehož zakončení ale zastavilo břevno! Do zakončení se ale dostávali také hosté, dvakrát pálil Bartolomeu, ani jedna jeho střela ale v úvodní části zápasu mezi tři tyče nemířila.

Ve druhé části prvního poločasu se hra odehrávala především ve středu pole. Slávisté sice výrazněji více drželi míč a snažili se dobývat obranu Kroměříže, která byla ale dobře připravena a slávisty příliš do zakončení nepouštěla. Rychlé akce hostů ale také příliš úspěchu nepřinášely.

Po prvním poločase se tak šlo do šaten za bezbrankového stavu 0:0.

V samém úvodu druhé půle se do velké šance dostal střídající Marek Naskos, který se dostal do zakončení ve velkém vápně, jeho střelu ale v poslední chvíli obrana dokázala zablokovat na roh. Bohužel to ale byla jedna z mála zajímavých akcí druhého poločasu. Celé utkání tak rozhodla 78. minuta, kdy Filip Žák napřáhl z hranice vápna a přesnou střelou k tyči poslal hosty do vedení.

Slávisté se snažili o vyrovnáno, velkou šanci po centru Bartosze Szywaly měl Victor Uduebo, který ale zakončoval těsně mimo. V závěru ještě pálil Tomáš Necid z hranice vápna, připraven ale byl Mucha.

Tři body si tak z Radotína odvezli hosté. Další duel čeká béčko v sobotu 25. 10., kdy hraje od 14:30 v Táborsku.


0:1

Sestavy

SK Slavia Praha

Rezek - Slončík, Suchý (46. Naskos), Kovář - Piták (85. Uduebo), Okonkwo (76. Hájek), Jelínek, Boledovič - Sanyang (62. Kolísek), Necid, Pikolon (62. Szywala)

SK Hanácká Slavia Kroměříž

Mucha – Němeček, Zavadil, Čelůstka, Kulíšek – Bartolomeu (67. Amasi), Kříž, Hlinka, Saal (76. Dele) – Žák (90. Moučka), Koryčan (76. Dočkal)

Detaily utkání

Branky
79. Žák
Žluté karty
Kovář, Necid, Naskos, Jelínek - Kříž
Rozhodčí
Panský – Nádvorník, Pfeifer

Aktuálně

U20 v sobotu proti Kladnu na hřišti soupeře

14. 11. 2025
Slávisté se vezou na vítězné vlně. Teď je ale čeká nejtěžší možná překážka. Kladno kraluje soutěži a opírá se o nejlepší útok i obranu v lize. Divácky atraktivní utkání se odehraje v sobotu 15. listopadu na stadionu Františka Kloze.

Čtvrtá výhra v řadě. U20 porazila Petřín Plzeň

9. 11. 2025
Slavia měla herně navrch a dvakrát vedla zásluhou Szywaly se Suleimanem. Přesto hosté dokázali po bojovném výkonu dvakrát vyrovnat. O vítězství sešívaných rozhodl Aleš Březina pět minut před koncem.

Vítězné derby U17. V závěru rozhodl Jan Filip

8. 11. 2025
Slavia vstoupila do derby aktivněji a po brance Adama Leibla šla do vedení, domácí však rychle srovnali. Utkání v závěru rozhodl tečovanou ranou z přímého kopu Jan Filip a sešívaní si připsali cenné vítězství.

Další články