Sešívaní otočili proti mistrovi | SK Slavia Praha

2:3
(2:2)
T liga, 23. 1. 2013
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 11. Hadaščok, 16. Šural – 39. Kisel (z pen.), 44. Petrák, 86. Červenka. <b>ŽK:</b> Šural, Fleišman, Hauzr (všichni Liberec).
Slávisté si už před posledním zápasem zajistila postup do bojů o vítězství v Tipsport lize.
PRAHA/EDEN – Slavia ani ve třetím utkání Tipsport ligy neprohrála, i když s Libercem to sešívaní měli hodně nahnuté. V první půli prohrávali už 0:2, přesto nakonec dokázali stav utkání otočit a díky gólu Červenky ve druhé půli zvítězit 3:2.

Do vedení šli liberečtí v 11. minutě. Šural poslal z pravé strany přízemní centr do našeho vápna, Čontofalský nestačil míč zachytit a Hadaščok střílel do odkryté sítě. V 16. minutě už to po podobné akci bylo 2:0, když po centru z pravé strany Šural na zadní tyči předskočil Koreše a poslal míč do odkryté sítě.

Slávisté se otřepali až ve chvíli, kdy prohrávali o dvě branky. V 19. minutě měl první velkou šanci Fenin, střelu naší zimní posily ale Hauzr skvělým zákrokem zastavil. První gól tak přišel až v minutě 39. Jeden z libereckých hráčů zahrál v pokutovém území rukou, míč si na penaltu vzal Karol Kisel a do protipohybu gólmana snížil na 1:2.

Ještě do přestávky Slavia stačila srovnat. Ondřej Petrák dostal přihrávku do vápna od Kisela, obešel svého obránce a střelou do horní poloviny brány nedal Hauzrovi šanci.

V 76. minutě dostala Slavia po faulu na střídajícího Hrubého možnost kopat druhou penaltu, Karol Kisel ale tentokrát ke škodolibé radosti některých přihlížejících fandů poslal míč vysoko nad břevno. Jen pár minut nato poslal liberecký Pavelka míč po rychlém protiútoku do tyče Čontofalského branky.

Zvrátit výsledek na stranu sešívaných se nakonec povedlo v 86. minutě Marku Červenkovi, který o pár chvil dříve vystřídal Karola Kisela a navlékl místo něj i kapitánskou pásku. Útočník, kterého áčku na tento zápas „půjčil“ trenér Petrouš z juniorky, se dostal k míči po Feninově hlavičce a z malého vápna propálil libereckého gólmana.

Slávisté si tak po třech zápasech zajistili prvenství ve skupině A Tipsport ligy a účast ve víkendových bojích o celkový triumf.