Generálka na ligu: Slavia - Kladno 4:2 | SK Slavia Praha

4:2
(1:0)
přát., 17. 2. 2013, UMT Eden
SK Slavia Praha - SK Kladno
Branky: <b>Branky:</b> 25. Juhar, 63. Rada (vlastní), 68. Hurka, 86. Koreš - 58. Samek, 82. Samek (z pen.). <b>ŽK:</b> 29. Vodička (KLA).
PRAHA/EDEN – „Generálka zvládnuta, hurá na ligu,“ může po neděli hlásit slávistické áčko! SK Kladno porazili sešívaní hlavně díky brankám ve druhém poločase 4:2 a přesně za týden, v neděli 24. února, je čeká ostrý start jarní části soutěže na půdě Sigmy Olomouc.
Od prvních minut měli slávisté víc ze hry, dlouho se ale nemohli dostat do větší šance. Poprvé tak udeřili až ve 25. minutě, kdy se k centru z pravé strany dostal po rychlém protiútoku Tomáš Mičola a nikým nehlídaný Martin Juhar poslal hlavou míč do sítě. Výsledkem 1:0 skončil i první poločas.

Gólové hody pak ale přinesla až druhá půle, ve které padlo pět branek. Hned úvodní pětiminutovka přinesla tři velké šance sešívaných, Škutka s Hurkou ale ztroskotali na gólmanovi Kladna a Vošahlík poslal svůj oblouček těsně vedle pravé tyče.

V 58. minutě udeřili na druhé straně kladenští a z první větší šance vyrovnali na 1:1. Tóth centroval z rohového kopu a Samek poslal míč z malého vápna za Rakovanova záda.

Sešívaní ale dokázali jít během deseti minut do dvougólového vedení. V 63. minutě Škutka krásně prodloužil dlouhý centr ke Korešovi, jehož prudkou přihrávku si do vlastní sítě srazil Zdeněk rada. O pět minut později nechal Vošahlík projít Hubáčkovu přihrávku až na velké vápno k Hurkovi a náš záložník poslal míč přesně k tyči.

Kladnu se ještě jednou podařilo dostat míč za Rakovana, to když byl v 82. minutě faulován v našem vápně Petr Růžička a Samek proměnil nařízenou penaltu ve svůj druhý gól v zápase, Poslední slovo ale měli opět červenobílí. Rychlou akci po levé straně korunoval Tusjakův centr, který na zadní tyči poslal do branky hlavou Štěpán Koreš.

V poslední minutě zápasu měl ještě velkou Šanci Jan Vošahlík, který dostal od Škutky přihrávku před odkrytou bránu, jeho střelu ale dokázal jeden z obránců Kladna vychýlit mimo tři tyče. Generálka na ligu tak pro sešívané skončila výhrou 4:2.
4:2

1. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Bortel, Juhar - Petrák, Gecov - Mičola, Kisel, Zmrhal - Škoda. 2. poločas: Rakovan - Dostál, Kolařík, Hubáček, Čonka - Koreš, Hurka, Šimeček, Tusjak - Vošahlík, Škutka.