Slavia díky Červenkovi otočila zápas s Hradcem, představil se testovaný Krejčí | SK Slavia Praha

Slavia díky Červenkovi otočila zápas s Hradcem, představil se testovaný Krejčí

2:1
(0:0)
příp., 6. 7. 2013
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: <b>Branky:</b> 73. z pen. a 75. Červenka - 62. Tafat <b>ŽK:</b> Duga
PRAHA/XAVEROV - Slavia porazila díky dvěma gólům Červenky ve druhé půli Hradec Králové 2:1. Sešívaní, které v tomto utkání vedl trenér juniorky Daniel Šmejkal, testovali na postu stopera Jiřího Krejčího.
V sestavě sešívaných se objevil Radek Černý a v obraně Jiří Krejčí, kterého Slavia testovala na postu stopera. Přes 190 cm vysoký obránce má za sebou angažmá v Jablonci, řecké Soluni, rumunském Temešváru nebo maďarské Pécsi.

Hned ve 2. minutě se do šance po centru Hurky dostal Kolařík, jehož nebezpečnou hlavičku vyrazil jeden z obránců Hradce. Poté převzal iniciativu východočeský klub, v osmé minutě se blýskl Radek Černý, když si bravurně poradil se střelou Bodláka z pravé strany.

Mezi 19. a 22. minutou si po vážnější příležitosti připsaly oba týmy. Nejprve hledal z pravé strany Zelený Zeca, ale jeho hlavička z nebezpečné pozice mířila nad branku. O tři minuty později se do protiútoku hnal Hurka, posunul doprava na Koreše, jehož prudká střela z voleje mířila těsně vedle pravé šibenice.

Do druhé půle vstoupil lépe Hradec, respektive jako první se radoval ze vstřelené branky. Po akci na pravé straně se míč před Rakovanem dostal až na zadní tyč, kde byl připravený Tafat a otevřel skóre utkání.

Vyrovnání přišlo poté, co na hřiště nastoupil Marek Červenka. Nejprve v 73. minutě suverénně proměnil penaltu po faulu na Dugu a hned o dvě minuty později si naběhl za obranu na krásnou přihrávku Peterky a z pravé strany obstřelil gólmana Koubka. V závěru utkání ještě po špatném výběhu Rakovana zachránil výhru Zákostelský.

Slavii čeká v pátek 12. července od 17 hodin v Edenu generálka na ligu proti Mostu.