(0:0)
T liga, 27. 1. 2013
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Branky: Branky: 54. Škoda, 72. Mičola ŽK: Kisel
Sešívaní zvládli finálový duel proti Sigmě Olomouc a můžou se tak radovat ze zisku trofeje pro vítěze Tipsport ligy.
BEROUN – Slavia ovládla 16. ročník Tipsport ligy! Ve finále si sešívaní poradili se Sigmou Olomouc- Soupeře, se kterým se utkají v prvním jarním ligovém zápase, porazili brankami Škody a Mičoly 2:0.

První poločas příliš pohlednou hru nenabídl. Na straně Slavie byl v největší šanci Milan Nitrianský, který střílel ve skluzu na zadní tyči, gólman Blaha ale stačil jeho střelu vyrazit.

Do druhé půle poslal trenér Rada kompletně novou jedenáctku a její útočný hrot – Milan Škoda – se prosadil už v 54. minutě. Po krásném Gecovově centru z levé strany vyskočil Škoda na malém vápně nejvýš a poslal míč hlavou do olomoucké sítě.

V 72. minutě pak na 2:0 zvýšil Tomáš Mičola. Náš záložník si naběhl do vápna, dostal přihrávku od Lukáše Jarolíma a mezi nohama gólmana Sigmy poslal míč do branky podruhé.

Sešívaní tak v celé Tipsport lize prohráli ze šesti zápasů jediný. Rozhodující duely s Hradcem v semifinále a s Olomoucí ve finále zvládli a zaslouženě se tak radovali ze zisku poháru.

Ohlasy trenérů

Petr Rada: Důležité bude odstartovat dobře ligu. Paradoxně začínáme hned v Olomouci. To, že jsme vyhráli, mě samozřejmě těší, ale liga bude něco jiného, hlavně jiné povrchy. Chci, abychom byli dobře připravení. Čeká nás teď uzavření první fáze přípravy, v dalším týdnu odlétáme na soustředění do Turecka. Budou tam lepší terény a budeme se soustředit hlavně na to, abychom se lépe sehráli a dobře se připravili na jarní část, protože naše postavení v tabulce není ideální.
2:0

1. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Hrubý, Petrák, Zmrhal, Tusjak - Červenka, Fenin 2. poločas: Rakovan . Dostál, Bortel, Kolařík (74. Čepelák), Juhar - Gecov, Jarolím - Mičola, Kisel, Hurka - Škoda