1:1
(0:0)
1. kolo, 19. 7. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b>Branky:</b> 62. Mičola – 60. Kukec <b>ŽK:</b> Gecov - Droppa, Kraut, Kukec, Frydrych <b>Rozhodčí:</b> Paták - Pelikán, Hrabovský
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Šestou sezonu po sobě nezačala Slavia vítězně. V ligové premiéře ročníku 2013/2014 ji nepomohlo ani šestnáctiminutové nastavení po výpadku osvětlení a s ostravským Baníkem remizovala 1:1.
Slávisté vstoupili do sezony vítězně naposledy v mistrovském ročníku 2007/2008, kdy zásluhou gólu Standy Vlčka porazili Jablonec, a toto čekání si ještě minimálně o rok prodlouží. Zápas přitom začal aktivně. Ve skvělé atmosféře se už v páté minutě mohli ujmout vedení hosté, Engelmann ale po Lukešově centru z voleje přestřelil. Na druhé straně po jedenácti minutách rozehráli slávisté rychle přímý kop, Nitrianský našel na velkém vápně Juhara a jeho bomba zamířila metr nad břevno.

Ve zbytku prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém se ani jedno z mužstev nedostalo do větší gólové šance. Až minutu před koncem dostal Karol Kisel přihrávku do vápna Ostravy a kličkou se zbavil obránce, jeho následnou střelu ale zblokovala hráz padajících hráčů Baníku.

Druhá půle přinesla mnohem více šancí a to hlavně před brankou hostů. Po deseti minutách hry nacentroval Čonka míč na Mičolovu hlavu a náš záložník poslal míč několik desítek centimetrů nad břevno. O dvě minuty později hlavičkoval z podobného místa Juhar, proti němu se pro změnu blýskl gólman Bárta.

Jako první ale skórovala překvapivě Ostrava. V 60. minutě se v jednom z jejích brejků dostal míč k Davoru Kukecovi, na jehož střelu z dvaceti metrů si Čontofalský sice sáhl, v cestě do sítě ji ale zabránit nedokázal.

Trenér Petrouš okamžitě reagoval, když poslal na hřiště místo Škody čerstvého Škutku, a Slavia se vrhla za vyrovnáním. To se naštěstí povedlo už za dvě minuty, Nitrianského centr propadl na zadní tyči k Tomáši Mičolovi a náš záložník z voleje o břevno poslal míč do sítě. V 63. minutě měl pak vedení na noze Škutka, střelou z otočky ale trefil jen nohy Dediče.

Slavia měla převahu, její tlak možná trochu přibrzdil čtvrthodinový výpadek proudu, po kterém na stadionu zhaslo osvětlení, i po něm se ale sešívaní mohutně pokoušeli o zvrat v zápase. V 85. minutě mířil střídající Škutka hlavou jen těsně nad, o čtyři minuty později tečoval stejný hráč Zmrhalův prudký centr, na branku ho ale nasměrovat nedokázal.

Sešívaní tlačili i v téměř sedmnáctiminutovém nastavení. V obrovské šanci se octl Martin Fenin, který se uvolnil na penaltové značce, následnou střelu mu ale zblokoval padající hráč Baníku. Dvě minuty před koncem zápasu se pak ke střele z voleje dostal ve vápně Nitiranský, míč z jeho nohy ale těsně minul vzdálenější tyč.

V posledním útoku utkání se pak k hlavičce dostal Milan Bortel, z malého vápna ale poslal míč nad břevno. Slavia tak vstoupila do ligy ziskem jednoho bodu, za týden v neděli ji čeká zápas v Liberci.