První ligová výhra! Kiselův gól porazil Duklu! | SK Slavia Praha

První ligová výhra! Kiselův gól porazil Duklu!

0:1
(0:1)
4. kolo, 9. 8. 2013, Juliska
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 27. Kisel <b>ŽK:</b> Gedeon, Pospěch – Kisel, Nitrianský <b>ČK:</b> 90. Vorel (DUK) <b>Rozhodčí:</b> Ardeleánu – Moláček, Kovařík
PRAHA/JULISKA - Premiérový gól v zápasech Slavie s Duklou, premiérový ligový start Petra Kolaříka, ale hlavně premiérová výhra sešívaných v probíhajícím ročníku. Takový byl zápas Slavie s Duklou. Červenobílí berou díky Karolu Kiselovi na Julisce tři body.
Trenér Petrouš „dodržel slovo“ a oproti zápasu s Olomoucí výrazněji sáhl do sestavy. Na postu stopera si ligovou premiéru odbyl Petr Kolařík, ještě v loňské sezoně opora úspěšné juniorky, Ondra Petrák se vrátil na „svůj“ post defenzivního záložníka. Na kraji obrany nahradil Čonku Dostál, na kraji zálohy zase nastoupil místo Koreše Vojtěch Štěpán a v útoku místo Fenina Milan Škoda.

Na sešívaných byla od samého začátku vidět snaha o první ligové vítězství a v počátečních dvaceti minutách pustili Duklu jen sporadicky na svoji polovinu. Kýženou branku ale tlak nepřinesl, naopak ve 20. minutě se do první velké šance dostali domácí. Kolařík za sebou nechal Bergera, jehož ránu ale stačil skvěle vykopnout Černý. Míč se ještě odrazil ke Kaloudovi, jeho dorážku ale zblokoval obětavým skokem právě Kolařík.

Ve 27. minutě zápasu se diváci dočkali historického okamžiku. Poprvé od návratu Dukly na prvoligové trávníky padl v jejím zápase se Slavií gól a k radosti hráčů i fanoušků v červenobílých dresech míč rozvlnil síť za brankářem Radou. Milan Nitrianský našel centrem z pravé strany na malém vápně kapitána Kisela a ten se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil. Kisel dal třetí branku v sezoně a poslal Slavii do vedení.

Obrovskou šanci navýšit skóre měli slávisté hned na začátku druhé půle. Juharova křížná střela skončila na Radově levé tyči a míč se odrazil přesně k Milanu Škodovi, náš útočník ze sebe ale nesetřásl střeleckou smůlu a svou dorážkou trefil jen ležícího brankáře Radu. Po 56 minutách hry musel navíc trenér Petrouš sáhnout k překvapivým změnám v rozestavení. Zraněného debutanta Kolaříka nahradil Dávid Škutka a na místo stopera se stáhnul Milan Škoda.

V 72. minutě zahrozili domácí. Malého centr našel ve vápně Kaloudu, ten ale naštěstí netrefil míč ideálně a poslal svou střelu vedle levé tyče. Krátce nato srazil gólman Rada ve vápně pronikajícího Kisela, rozhodčí Ardeleánu ale k překvapení všech slávistů neodpískal penaltu a našemu kapitánovi navíc udělil žlutou kartu.

Dukla si v závěru zápasu vytvořila tlak, k větším šancím se ale nedostal ani nejlepší ligový střelec Pospěch, ani žádný z dalších hráčů ve žlutém. V nastaveném čase navíc viděl za zákrok na Škutku červenou kartu exslávista Jan Vorel. Sešívaní si za výhru 1:0 připsali první ligovou výhru a se čtyřmi body se jim bude dívat na tabulku přeci jen o něco lépe. V dalším kole přivítá Slavia na svém stadionu v pondělí 19. srpna Teplice.