Slavia ztratila bod v poslední minutě, v Jablonci prohrála 1:2 | SK Slavia Praha

Slavia ztratila bod v poslední minutě, v Jablonci prohrála 1:2

2:1
(1:0)
9. kolo, 22. 9. 2013, Chance arena
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. Kopic, 90. Beneš – 64. Škutka<br> <b>ŽK:</b> Beneš – Petrák, Mičola, Dobrotka, Fenin<br> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Mencl, Hrabovský
JABLONEC/CHANCE ARENA - Neuvěřitelně smolnou premiéru má za sebou na lavičce Slavie trenér Miroslav Koubek. Sešívaní dokázali ve druhé půli díky Škutkovi srovnat na 1:1, branka z posledního útoku zápasu ale rozhodla o tom, že tři body zůstanou v Jablonci.
Slavia nastoupila v Jablonci poprvé pod novým trenérem Miroslavem Koubkem, v bráně s Matejem Rakovanem, který sešívané několikrát podržel v Olomouci a na lavičce s novou posilou Mariem Ličkou, v prvním poločase měl ale ze hry jednoznačně víc domácí Baumit. Už ve 13. minutě pálil nebezpečně Beneš, jeho střelu naštěstí zblokoval jeden z obránců na roh.

O dvě minuty později se už jablonečtí radovali z úvodní branky. Novák nacentroval míč z levé strany, na malém vápně vyskočil nejvýš Jan Kopic a hlavou překonal Rakovana. 1:0. Ve 22. minutě se pak po Dobrotkově zaváhání octl v obrovské šanci Vošahlík, Rakovan ale jeho střelu skvěle vyrazil na roh.

Slavia se k první příležitosti dostala až po změně stran. V 51. minutě střílel Škutka z otočky jen do nohou jabloneckého obránce, k odraženému míči se ale dostal Mičola, který z voleje pálil vysoko nad. Slavia byla v úvodu druhé půle lepším týmem a v některých pasážích Jablonec přehrávala, v 61. minutě se ale v nadějných pozicích neprosadili ani Kisel, ani Juhar.

Vyrovnání tak přišlo až v minutě 64. Mičola si zpracoval míč na pravé straně vápna, poslal ho přes hlavu za sebe a důrazný Dávid Škutka prostřelil Špita. Škutka je tak v posledních čtyřech soutěžních utkáních jediným střelcem Slavie, po gólu v Jihlavě a dvou trefách proti HFK Olomouc se prosadil i v Jablonci.

Škutkova trefa ale nakonec sešívaným k remíze nestačila. Jablonec postupně převzal iniciativu a vytvářel si gólové šance. V 82. minutě se poněkolikáté v zápase zaskvěl Rakovan, když vyrazil Benešovu hlavičku z malého vápna, o dvě minuty později skončila další hlavička, tentokrát od Jana Kopice, na břevně naší branky. Od 81. minuty hrála Slavia navíc bez kapitána Karola Kisela, kterého po zranění nahradil debutant v sešívaném dresu Mario Lička.

Rána pro Slavii přišla v posledních vteřinách tříminutového nastavení. Střídající Piták nacentroval z pravé strany, Matej Rakovan neustál souboj s jedním z hráčů v zeleném, k míči se nedostal a Vít Beneš rozesmutnil dvě stovky hlasitě podporujících slávistických fanoušků.

Sešívaní prohráli v jablonci 1:2, což znamená jejich třetí ligovou porážku v řadě. Do derby, které je na programu v sobotu 28. září, tak půjdou z nelichotivé patnácté příčky tabulky.