Slavia neškodné Brno nepřekonala, zápas skončil 0:0 | SK Slavia Praha

Slavia neškodné Brno nepřekonala, zápas skončil 0:0

0:0
(0:0)
14. kolo, 10. 11. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno
Branky: <b>ŽK:</b> Gecov – Pašek, Lutonský</b> <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Moláček, Urban
PRAHA/EDEN - Potřetí v řadě v lize slávisté neinkasovali. Bohužel bod za remízu 0:0 je pro sešívané po průběhu utkání obrovskou ztrátou. Hostující Zbrojovka si v Edenu nevytvořila jedinou šanci, naopak Slavia mohla v obou poločasech několikrát zvrátit výsledek na svou stranu.
V Edenu se v neděli večer střetla dvě mužstva, která jsou nejhorší v tabulkách domácích a venkovních utkání. Slavia je na chvostu tabulky ve statistice zápasů doma, brněnská Zbrojovka naopak u venkovních střetnutí. Moravané přijeli do Prahy s jediným venkovním bodem ze zápasu v Jablonci.

V sestavě Slavie došlo na poslední chvíli ke změně na pravém kraji zálohy, kde místo zraněného Mičoly musel naskočit Václav Prošek, na pozici stopera se pak přesunul vedle Milana Škody Ondřej Petrák, který nahradil Martina Dobrotku. Toho do zápasu nepustil pošramocený palec na noze ze zápasu v Příbrami. Naopak oproti poslednímu kolu se do základní sestavy vrátil kapitán Karol Kisel.

Úvod zápasu měl podobné rysy jako ten o týden dříve v Příbrami. Slavia si vytvořila dvě velké šance už v první dvacetiminutovce, branku z nich ale dát nedokázala. Už v desáté minutě založil Škoda nádherným pasem akci, na jejímž konci stál Nitrianský, jeho střela z velkého vápna ale skončila na tyči Hladkého branky.

V 19. minutě pak hlavičkoval z malého vápna Škoda a na brankové čáře musel za brankáře Brna zaskakovat záložník Fischer. Míč se ještě odrazil k Ličkovi na velké vápno, jeho tečovaná střela ale skončila těsně vedle levé tyče.

Slavia pokračovala v tlaku celou první půli. Ve 35. minutě měl největší šanci prvních pětačtyřiceti minut Juhar, svůj oblouček přes hostujícího gólmana ale poslal mimo tři tyče. Ve 43. minutě se pak ještě k dorážce Kiselovy střely dostal Lička, míč ale poslal nad branku.

Ve druhé půli se hostující hráči přeci jen více osmělovali směrem dopředu, šanci si ale vytvořit nedokázali. Zato fanoušci Slavie už několikrát zvedali ruce nad hlavu při obrovských šancích sešívaných. V 52. minutě doběhl Dostál míč na pravé straně, přihrál za sebe Juharovi, který našel ještě lépe postaveného Koreše, jeho střelu ale nohama vykopl brněnský brankář. Hned o minutu později pálil na zadní tyči z voleje Nitrianský,

Poslední, zato největší šance pro Slavii přišla v 76. minutě. Lička našel krásně mezi Stopery Juhara, jehož střelu vykopl gólman Hladký jen na nohy Dávida Škutky. Náš útočník, který krátce předtím nahradil kapitána Kisela, ale váhal před prázdnou brankou se zakončením tak dlouho, až mu střelu levačkou vykopl z brankové čáry obránce Buchta.

Po neproměněné Škutkově šanci Slavia znervózněla a do tlaku se svěřenci trenéra Koubka už nedostali. Utkání skončilo 0:0, Slavii do zimní přestávky čekají ještě zápasy na Slovácku a doma s Libercem.