Slávisté po vysoké výhře 7:0 postoupili do 3. kola domácího poháru | SK Slavia Praha

Slávisté po vysoké výhře 7:0 postoupili do 3. kola domácího poháru

0:7
(0:2)
2. kolo - Poh., 28. 8. 2013
JUNIOR Chomutov - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 13. Bortel, 30. a 60. Hurka, 48. Kisel, 64. a 82. Škutka, 86. Koreš. <b>Rozhodčí:</b> Kocourek – Hock, Vlasjuk. <b>Diváci:</b> 3255
CHOMUTOV/LETNÍ STADION - Slávisté zvládli 2. kolo Poháru České pošty v Chomutově. Domácí klub přestříleli vysoko 7:0, dva góly vstřelili Martin Hurka a Dávid Škutka.
V základní sestavě tentokrát dostal šanci brankář Matej Rakovan, do zálohy se vrátil pro Znojmo vykartovaný Karol Kisel a na hrotu útoku nastoupil Dávid Škutka.

Od počátku zápasu byli na novém stadionu v Chomutově sešívaní aktivnějším týmem. Ve 2. minutě zahrozili svěřenci trenéra Petrouše po akci Koreše se Škutkou, ve 13. minutě už se radovali z vedení. Martin Hurka odcentroval z rohového kopu, míč propadl na zadní tyč, kde byl připraven Milan Bortel a v pohodě otevřel skóre zápasu.

Za deset minut prošel Karol Kisel středem hřiště, vysunul vpravo nabíhajícího Škutku a ten tváří v tvář gólmanovi mířil těsně vedle levé tyče. Po půlhodině hry sešívaní slavili dvougólové vedení. Škutka našel krásnou kolmicí nabíhajícího Hurku, který se trefil přesně k tyči.

Minutu před koncem ještě v dobré příležitosti minul branku Štěpán Koreš a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro Slavii. Po přestávce nahradil Marcela Gecova Ondřej Petrák. Hlasatel na stadionu tuto změnu ani neohlásil a Slavia vedla už 3:0. Kapitán Kisel si postavil míč k přímému kopu a nádhernou střelou z 25 metrů upravil skóre na rozdíl třídy.

V 60. minutě zvýšil na 4:0 po krásném centru Milana Nitrianského z pravé strany na zadní tyči připravený Martin Hurka a připsal si tak svůj druhý gól v zápase. Hned za čtyři minuty předvedli sešívaní možná nejhezčí akci zápasu. Od levé lajny přenesli Čonka s Petrákem hru až doprava na Nitrianského, který si gólovou asistenci zopakoval. Tentokrát našel střelce Dávida Škutku.

Osm minut před koncem našel Koreš "dloubáčkem" za obranou tři slávisty, míč si vzal Škutka a přes marnou snahu domácího gólmana Zaťka přidal šestý gól Slavie. Přání slávistických fanoušků vyslyšeli slávisté v 86. minutě, kdy přidali kýžený sedmý gól. Za obranu si naběhl Štěpán Koreš a podobně jako v Brně proti Znojmu chladnokrevně zakončil.

Slávisté tak porazili Chomutov 7:0 a ve třetím kole se utkají s HFK Olomouc.