Slávistky skórovaly osmkrát | SK Slavia Praha
Více

Slávistky skórovaly osmkrát

8:0
(4:0)
8. kolo, 19. 10. 2013, SK Horní Měcholupy
8. kolo, 19. 10. 2013, SK Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: Branky: 20., 54. a 75. Divišová, 43. a 87. Kožárová, 2. vlastní Hýlová, 38. Pěničková, 72. Bartovičová
Fotbalistky Slavie si připsaly tři body za vysokou výhru 8:0 nad Hradcem Králové a nadále si udržují náskok nad Spartou. Tři branky vstřelila Divišová.
Slávistky týden po výhře v derby čekalo utkání proti čtvrtému celku ligové tabulky. Úvod zápasu vyšel skvěle, hned ve druhé minutě centru Divišové si do vlastní branky srazila Hýlová. Převaha na hřišti byla velká, holky dobře kombinovaly a pokud náhodou ztratily míč, většinou ho během několika sekund opět získaly pod svou kontrolu. Ve 20. minutě jsme přidali další branku, Pincová poslala přihrávku na Svitkovou, po sklepnutí z prvního doteku využila Divišová otevřenou obranu a zkušeně si poradila i v koncovce. Z dálky to zkoušela několikrát Pincová, do nebezpečné pozice se dostala Tomášková. Jedinou střelu hostů zaznamenala Lacinová, ale nebezpečná nebyla. Ve 38. minutě po rohu Svitkové skórovala hlavou Pěničková. Velkou šanci měla Svitková o chvíli později, kdy po centru Malinové zakončila z voleje, ale Legerská vytáhla. V závěru jsme přidali čtvrtou branku, Svitková křižnou střelou našla Kožárovou, která v pádu zakončovala do prázdné branky.


Ve druhém poločase pokračovala slávistická převaha, pokus ze standardní situace Pěničkové brankářka vyrážela nad břevno. V 54. minutě přidala Divišová druhou branku po zpětné přihrávce Kožárové a šikovném zakončení k tyči. Pak jsme si sice několik minut vyložené šance nevytvořili, ale přesto jsme skóre postupně navyšovali. Po centru Holečková skórovala Bartovičová, o chvíli později po přihrávce stejné hráčky završila hattrick Divišová. V závěru ještě přidala druhou branku Kožárová.
8:0

Sestavy

SK Slavia Praha

Taušová (46. Sladká) - Tomášková (46. Bartovičová), Odehnalová, Pincová, Malinová - Divišová, Cahynová (72. Klesnilová), Pěničková, Benýrová (64. Holečková) - Kožárová, Svitková (79. Brázdová)

FC Hradec Králové

Legerská - Hýlová, Midlochová, Vlasatíková, Vacková - Konrádyová (52. Boráková), Šmídová, Lacinová, Benešová, Brunová (71. Kvapilová) - Ninczová (64. Táborská)

Detaily utkání

Statistiky
Branky: 20., 54. a 75. Divišová, 43. a 87. Kožárová, 2. vlastní Hýlová, 38. Pěničková, 72. Bartovičová
Diváci
50

Aktuálně

Dorostence čeká derby víkend

2. 6. 2023
V sobotu 3. a v neděli 4. června proběhnou derby všech dorosteneckých kategorií. Dvě se odehrají doma, na Xaverově, a ke dvěma mládežníci vycestují na Strahov.

Slávistické naděje hrály na turnaji v Andoře s Realem Madrid

30. 5. 2023
Slávisté a slávistky vyrazili na turnaje do Pyrenejí. Mladší žáci, žákyně i přípravky čekal náročný program, během kterého změřili síly se španělskými, francouzskými i místními andorskými týmy. Po skvělých výkonech se sešívané naděje umístily na čtvrtém, osmém a devátém místě.

U19 porazila Brno. Žákyně vyhrály pražské derby.

30. 5. 2023
Dorostenci jednoznačně přehráli Zbrojovku a s čistým kontem v zádech slaví vítězství 4:0. Starší žákyně vyhrály důležité derby se Spartou. U14 si veze z Kroměříže bronzové medaile. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Další články