Slavia jde v poháru dál! Výhru nad HFK zařídil Škutka | SK Slavia Praha

Slavia jde v poháru dál! Výhru nad HFK zařídil Škutka

1:2
(0:1)
3. kolo - Poh., 18. 9. 2013
1. HFK Olomouc - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 63. Korčian – 40. a 53. Škutka<br> <b>ŽK:</b> Hromek, Žondra, Lukášek – Zmrhal, Dobrotka<br> <b>Rozhodčí:</b> Pechanec – Dobrovolný, Arnošt
OLOMOUC/STADION HOLICE - Slavia porazila ve 3. kole poháru 1.HFK Olomouc 2:1 a postupuje do další fáze. Oba góly sešívaných vstřelil Dávid Škutka.
Slavia nastoupila s Matejem Rakovanem v bráně a právě slovenský gólman musel už v prvním poločase hasit několik nebezpečných šancí domácích. Po úvodní příležitosti Mičoly nejprve náš brankář zlikvidoval Žondrovu hlavičku, aby se následně vytáhl proti velké šanci Korčiana.

Červenobílí se dostali do vedení ve 40. minutě. Tomáš Mičola vybojoval na pravé straně balon a obloučkem poslal dopředu Martina Dostála. Prudký centr našeho obránce proletěl vápnem a Dávid Škutka ho hlavou poslal k levé tyči. 1:0. Krátce nato hlavičkoval Dobrotka jen těsně nad.

Sešívaní začali lépe i druhou půli. Už v 53. minutě šel míč od Mičoly tentokrát k Juharovi, jehož centr poslal mezi dvěma obránci hlavou do branky opět Dávid Škutka. Pro slovenského útočníka to už byla čtvrtá trefa v letošním ročníku domácího poháru.

V 60. minutě ještě překazil hezkou souhru Škutky a Mičoly ofsajd, od té doby ale převzala iniciativu Olomouc a zápas se více než vyrovnal. V 61. minutě přešel Hromek kolem Čonky a Zmrhala před branku, kde pálil naštěstí jen do boční sítě. O dvě minuty později už ale domácí snížili. Martin Dostál poslal v tísni pomalou malou domů Rakovanovi, balon zachytil Korčian a podél našeho gólmana zakončil.

Hned za další tři minuty Slavii znovu zachránil Rakovan, když vyrazil Korčianovu střelu z malého vápna a poradil si i s následnou dorážkou Žondry. V poslední minutě zápasu se ještě dral do další šance Korčian, míč ale dokázal odkopnout na roh jistě hrající Martin Dobrotka.

Slavia tak postupuje do 4. kola Poháru České pošty, hlavně díky dvěma brankám Dávida Škutky a dobrému výkonu gólmana Rakovana.