3:0
(1:0)
EL, 20. 8. 2009
SK Slavia Praha - FK Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.)
Branky: <b>Branky:</b> 34., 65. Šenkeřík, 81. Vlček. <b>ŽK:</b> Šenkeřík - Ninkov
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Slavia rázným krokem vyšla vstříc postupu do UEFA Europa League. Díky dvěma gólům Šenkeříka a jednomu Vlčka porazila Crvenou Zvezdu Bělehrad 3:0. První šanci zápasu si vytvořili hosté...

První šanci zápasu si vytvořili hosté. Už ve druhé minutě střílel Lekić z velké blízkosti do boční sítě Hanušovy branky. Ze strany hostů to ale bylo pro první poločas vše, další nebezpečné situace byly k vidění před brankou Crvene Zvezdy.

V šesté minutě pálil Hloušek z voleje do náruče gólmana Pavloviće, v minutě 33. minula Volešákova hlavička jen těsně pravou tyč soupeřovy branky. O minutu později ale už Eden poprvé vybuchl. Po narážečce s Hubáčkem se k centru dostal Hloušek a poslal míč ze své kopačky přesně na hlavu Zdeňka Šenkeříka – 1:0.

Stejný hráč se trefil i ve druhé půli v minutě 65., kdy využil přihrávku Jardy Černého. Slávisté předtím dokázali vybojovat zpět míč po nepovedené střele Volešáka.

V 81. minutě dokonal představení červenobílých střídající Stanislav Vlček, když dorazil za Pavlovićova záda střelu Jaroslava Černého. Konec zápasu si už Slavia pohlídala a do Bělehradu tak míří s tříbrankovým náskokem. Odveta se hraje ve čtvrtek 28. srpna.

Utkání hodnotil trenér Slavie Karel Jarolím: „Proti Zvezdě jsme odehráli dobrý zápas, zhruba jsme praktikovali to, s čím jsme do zápasu šli. Chtěli jsme vyhrát, pokud možno neinkasovat. Myslím, že ty tři góly jsou dobrým výsledkem do odvety.

Samozřejmě je to ale teprve poločas a víme, co nás čeká v Bělehradě. Ještě to není na žádné oslavy, ale výchozí pozice je určitě dobrá. Dá se říci, že to byl náš nejlepší výkon letošní sezony. Škoda, že nepřišel dřív. Dnešní výkon byl podložen týmovým duchem a podařil se nám vyjádřit i gólově.”

„Už před utkáním jsem říkal, že je Slavia velice zkušeným a dobrým týmem. My jsme nesehráli větší počet mezinárodních utkání, chybí zkušenosti pro mladé hráče,“ komentoval utkání trenér Crvene Zvezdy Vladimir Petrović

„Slavia byla lepší, ale na naši hlavu padají naše vlastní chyby. Je to způsobeno tím, že nemáme mnoho zkušeností. My se v odvetě pokusíme udělat všechno pro to, aby utkání bylo z naší strany lepší,“ dodal kouč hostí.