2:1
(2:0)
EL, 27. 8. 2009
FK Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.) - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 23. Bogdanović, 45. Perović – 63. Vlček. <b>ŽK:</b> Savić, Lekić, Mendes – Hubáček, Trapp.
BĚLEHRAD/MARAKANA – Nervy drásající souboj zažili fanoušci v Bělehradě při odvetě posledního předkola UEFA Evropské ligy. V „hučícím úlu“ stadionu Marakana Slavia v první půli téměř ztratila náskok, vybudovaný na domácí půdě...
BĚLEHRAD/MARAKANA – Nervy drásající souboj zažili fanoušci v Bělehradě při odvetě posledního předkola UEFA Evropské ligy. V „hučícím úlu“ stadionu Marakana Slavia v první půli téměř ztratila náskok, vybudovaný na domácí půdě, definitivní tečku naštěstí přinesla branka Standy Vlčka v 63. minutě zápasu.

Slavia začala zápas aktivně a prvních cca dvanáct minut kontrolovala hru. Zlomovým momentem byla 23. minuta, kdy dostala Crvena Zvezda možnost kopat penaltu. První Bogdanovićův pokus sice rozhodčí neuznal za regulérní, opakovaný pokus z kopačky stejného hráče ale také skončil za Vaniakovými zády.

Druhou branku inkasovala Slavia těsně před přestávkou po dosti kuriózní situaci. Vaniak byl obtěžován při rozehrání míče jedním z protihráčů, rozhodčí ale překvapivě odpískal příliš dlouhé držení míče našemu gólmanovi. Hráči Crvene Zvezdy rychle rozehráli a Vaniak byl sám proti dvěma bezmocný.

Dvoubrankové vedení nabudilo hráče i fanoušky. Zchladila je akce Slavie z 63. minuty. Hloušek nacentroval z levé strany míč do vápna soupeře a Stanislav Vlček jej za jedním z obránců tečoval do branky.

Zbytek zápasu si už sešívaní pohlídali a po výsledku 2:1 postupují do UEFA Evropské ligy.

„Hru Crvené Zvezdy jsme měli dobře prostudovanou, ale zkomplikovali jsme si to dvěma lacinými góly. Ty patří rozhodně do kategorie kuriozit. Sami jsme potom ale šance neproměňovali,“ komentoval utkání trenér SlavieKarel Jarolím

„Kromě toho Zvezda neměla vlastně další příležitosti, my sami jsme ji pustili do hry. Snažili jsme se o přestávce na hráče působit klidně, museli jsme ale sáhnout ke změně. Odešel Janda, nahradil ho Petr Trapp, svoji práci odvedl dobře.

Věděli jsme ale, že stav pořád hraje pro nás a že naše vstřelená branka rozhoduje o všem. To se taky vyplnilo. Soupeř měl sice ještě jednu šanci, ale při ní jsme měli štěstí.“

Před druhou brankou bylo rozhodnutí sudího trochu na hraně. Hráč CZ byl hodně blízko Martina Vaniaka, ale náš gólman si měl v tuto chvíli rozhodně počínat zkušeněji,“ vyjádřil se Jarolím k situaci před druhým gólem.

„Měli jsme v zápase lepší a horší pasáže, dávali jsme zbytečně moc špatných přihrávek. Po jednom gólu na nás ale atmosféra nemůže dolehnout tak, abychom dostali další čtyři,“ zakončil kouč Slavie poznámkou ke vlivu atmosféry na samotné hráče.

"Slavia se snažila udělat maximum pro to, aby jejím fanouškům bylo umožněno přijet na stadion včas. I přes intervence u delegáta střetnutí se tak nestalo. Na této úrovni je zarážející, že něco takového nebylo možné z bezpečnostních důvodů. Všem našim fanouškům klub děkuje za jejich věrnost a podporu v takových podmínkách," uvedl ředitel komunikace Ondřej Zlámal přes srbskými a našimi novináři.