Krásný zápas s Janovem bez branek | SK Slavia Praha

(0:0)
EL, 2. 12. 2009
SK Slavia Praha - JANOV CFC
Branky: ŽK: Palladino
EDEN/SYNOT TIP ARENA – Na závěr podzimní sezony si Eden nemohl vybrat lepší utkání. Jeden z nejlepších letošních výkonů Slavie podpořený výbornou diváckou kulisou českých i italských fandů a důstojné loučení s Vladimírem Šmicerem a Markem Suchým. Snad jedině vítězství sešívaných by celkový dojem malinko vylepšilo. A nebylo k němu daleko…

Už ve čtvrté minutě se do své první šance dostal Stanislav Vlček, který nastoupil v základní sestavě místo vykartovaného Zdeňka Šenkeříka. Po Hlouškově přihrávce se ale v těžké pozici před brankou neprosadil a jeho pokus za brankovou čáru neprošel.

Ve 25. minutě se do své jediné velké šance dostal Janov, Crespovu střelu na vzdálenější tyč ale skvěle vyrazil gólman Romanovs. Na druhé straně se ve 29. minutě podařilo Vlčkovi dostat míč do sítě, gól ale nebyl uznán pro těsný ofsajd.

Dvě obrovské šance pak těsně před koncem poločasu spálili slávisté. Nejprve Krajčík nasadil „jesličky“ Bocchetimu, ale následně vystřelil mimo tyče, o minutu později vyrazil gólman Scarpi Hlouškovu střelu z deseti metrů a dorážející Vlček branku překopl.

O přestávce se fanoušci na stadionu rozloučili s Vladimírem Šmicerem, který ukončil svou aktivní kariéru a poté pokračoval seriál neproměněných šancí Slavie. V 58. minutě nastřelil Grajciar z přímého kopu břevno, o šest minut později gólman hostů jen s největší námahou vyrazil další pokus Standy Vlčka.

Svoji pohárovou premiéru v dresu Slavie si ve druhé půli odbyli Štěpán Koreš a Petr Mareš, první jmenovaný byl v 72. minutě blízko gólu. Když vystřelil po Grajciarově centru, musel Janov znovu zachraňovat gólman Scarpi.

Slávistický tlak neustále vzrůstal a vrcholil v nastaveném čase, kdy měli sešívaní možnost zahrávat několik rohových kopů za sebou. Podařilo se jim dokonce podruhé dostat míč do sítě, místo výbuchu radosti ale v Edenu následoval výbuch vzteku. Hlouškův gól nebyl uznán pro údajný faul Suchého na brankáře.

S kapitánem Markem Suchým, odcházejícím do Spartaku Moskva, se tak fanoušci loučili rozhodně spokojení s výkonem Slavie, přece jenom ale trochu zklamaní. Slavia remizovala s CFC Janov 0:0.

„Co k tomu říct? Utkání jsme zvládli, tentokrát nebyl skoro nikdo, komu by bylo co vytknout. Koukali jsme se na situace, při kterých jsme vstřelili branky, a musím říct, že nás rozhodčí poškodil. Obě branky byly regulérní a zasloužili jsme si vyhrát. Je mi kluků líto, odvedli výborný výkon, byla skvělá atmosféra, dali jsme branky, ale přesto jsme nevyhráli,“ zalitoval po zápase trenér Slavie Karel Jarolím

„Bylo by určitě zajímavější ještě v posledním zápase hrát o postup. Mrzí mě, že jsme nevyhráli, ale bylo to určitě důstojné rozloučení s podzimní sezonou.“

Dnes se také na hřišti objevili dva nováčci. „Byla to pro ně oba premiéra, navíc proti takovémuhle soupeři. Štěpán Koreš hrál o něco déle než Petr Mareš, dostal se do šance. Oba jsou pro Slavii příslibem, potvrdili ta dobrá utkání, která sehráli v rezervním týmu,“ vyjádřil se trenér ke dvěma debutantům v dresu Slavie.

A jak se sešívaní připraví na poslední zápas sezony? „Už jsme zažili v minulé sezoně podobný případ, kdy jsme na poslední zápas museli čekat, ale na Ajaxu jsme to zvládli. Hráči budou mít do pondělka volno, pak se začneme připravovat na Lille,“ zakončil Jarolím.

„Janov dosáhl svého cíle. Tím, že jsme remizovali, jsme našlápnuti k dalšímu zápasu s Valencií a k postupu,“ prohlásil zjevně spokojený trenér Janova Gian Piero Gasperini

„Ke konci zápasu jsem ale viděl úpadek naší hry, hráči chtěli jenom ubránit remízu, nehráli na vítězství, přestali hrát a nakonec jsme mohli prohrát. Zápas nebyl zas tak jednoduchý, jak se zprvu zdálo. Slavia hrála dobře, to bylo vidět i na zápase s Valencií. Sice Slavia doma nevyhrála, ale zápas to byl vyrovnaný,“ dodal Gasperini.