(0:0)
UEFA, 18. 9. 2008
SK Slavia Praha - FC Vaslui
Branky: ŽK: Belaid, Černý, Suchý – Andronic, Ljubinkovic, Ndoye, Temwanjera.
PRAHA/EDEN – Slavia i přes velké množství šancí nedokázala vstřelit FC Vaslui branku a s rumunským týmem remizovala v Edenu 0:0. Odveta je na programu za 14 dní. Slavia byla v prvním poločase aktivnější, do větší šance se dostala ve 14. minutě...

PRAHA/EDEN – Slavia i přes velké množství šancí nedokázala vstřelit FC Vaslui branku a s rumunským týmem remizovala v Edenu 0:0. Odveta je na programu za 14 dní.

Slavia byla v prvním poločase aktivnější, do větší šance se dostala ve 14. minutě, Belaid ale z úhlu mířil nepřesně. O dvě minuty později posílal Krajčík nebezpečný centr do vápna a Necidovi chyběly jen decimetry, aby jej poslal do sítě.

Ve 22. minutě se ke slovu dostali i hosté a byla z toho největší šance prvního poločasu – Genchev po nakrátko rozehraném přímém kopu z 25 metrů trefil spojnici Vaniakovy branky.

Ve 34. minutě kontrovali domácí, Krajčíkův přesný centr z pravé strany z první trefil Jarolím, mířil ale jen do brankáře Kuciaka.

Prvních patnáct minut druhé půle se hrálo mezi šestnáctkami se spoustou faulů, rozhodčí rozdal tři žluté karty. Po hodině hry vybojoval míč na půli hřiště Hubáček, na jeho centr ale žádný fotbalista v červenobílém nedosáhl. O pár minut později trefila tyč i Slavia, a to díky Necidově technické střele.

Slavia poté doslova uzamkla Vaslui na obranné polovině. V síti ale neskončil ani pokus Jarolíma z 65. minuty. V 73. minutě se do šance opět dostal Necid, jeho hlavičku ale Kuciak skvělým zákrokem vytěsnil. O dvě minuty později náš útočník tečoval Krajčíkův centr, hostující brankář ale i přes problémy znovu dokázal míč vyrazit.

Hned vzápětí se Eden už málem radoval, Černý ale svůj pokus namířil jen do boční sítě. Poslední minuty se dohrávaly mezi šestnáctkami, hráči rumunského celku úspěšně kouskovali hru a ani jeden tým se na dostřel branky nedostal.

„Měli jsme vyhrát, možností jsme měli dostatek. Naše pozice do odvety se tím trochu zhoršila, ale odehrán je zatím jenom poločas a my máme čtrnáct dní na to, abychom se zkoncentrovali a připravili na další zápas. Naděje do odvety zůstávají pořád velké,“ komentoval dnešní výsledek Karel Jarolím

„Remíza 0:0 je pro nás sice ze všech remíz asi nejlepší, ale měli jsme dneska aspoň jednu branku vstřelit.
Soupeře podržel brankář, ale měli jsme i trochu smůly. Podle mě to ale nebyla žádná beznaděj, mužstvu nemám, co se hry týče, co vytknout,“ dodával ještě náš trenér.

„Dnes jsme odehráli těžký zápas, ale do odvety půjdeme z lepší pozice. Slavia je ale nebezpečné mužstvo a určitě to bude těžké i u nás,“ řekl k utkání trenér FC Vaslui Viorel Hizo

„Na druhou stranu je škoda nastřeleného břevna. Kdybychom vyhráli, byla by odveta snazší.

Včera jsem říkal, že by to gólman Kuciak mohl Slavii hodně ztížit, to se mu dnes určitě povedlo. Musím ale přiznat, že jsme měli i trochu štěstí,“ pochválil ještě dnešní výkon Dušana Kuciaka.