Slavia hrála skvěle, ale v poháru končí | SK Slavia Praha

(1:0)
UEFA, 21. 2. 2008
Tottenham Hotspur FC - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 7. O´Hara – 50. Krajčík. Žluté karty: O´Hara – Krajčík, Pudil.
LONDÝN - Slavia po výborném výkonu remizovala na White Hart Lane s Tottenhamem 1:1 a v pohárové Evropě pro letošní sezonu skončila.
LONDÝN - Slavia po výborném výkonu remizovala na White Hart Line s Tottenhamem 1:1 a v pohárové Evropě pro letošní sezonu skončila. Slávisté stejně jako v prvním zápase začali vlažně, už v sedmé minutě poslal domácí do vedení O´Hara, jehož střelu před brankářem Vorlem tečoval Latka. Tottenham měl v prvním poločase navrch, trefil břevno a měl i další šance. Druhý poločas však patřil Slavii. V 50. minutě vyslal Daniel Pudil z levé strany prudký centr, který našel Mateje Krajčíka a ten srovnal skóre. Slavia se tlačila do útoku, chvílemi Tottenham uzavřela na jeho polovině, branku však i přes velké množství slibných šancí nevstřelila.

„Utkání se pro nás znovu nevyvíjelo dobře, i když trochu nešťastně, opět jsme docela brzy inkasovali. Brance ale předcházela naše chyba a soupeř jí dokázal využít. Tottenham tak šel do vedení a nikdo asi nepochyboval o jeho postupu.

Na konci prvního poločasu měl šanci Černý, jeho střelu Robinson jen vyrazil, možná škoda, že jsme v té situaci nebyli důraznější a nedokázali tuto situaci zužitkovat.

Do druhého poločasu jsme posílili ofenzivu, nic jiného nám také nezbývalo. Zvlášť po té vyrovnávací brance jsme domácí zatlačili a vypracovali si několik šancí na to, abychom zápas otočili ve svůj prospěch.

Druhý poločas jsme viděli mužstvo Slavie kompaktní a agresivní. Hráli jsme opravdu jako tým. Jediné, čeho litovat je, že jsme to nedotáhli alespoň do prodloužení.” zhodnotil zápas trenér Slavie Karel Jarolím.

„Zápas měl podobný průběh jako v Praze, Tottenham vedl, ale poté převzala iniciativu Slavia. Kontrolovali jsme první poločas, možná nás vedení moc uspokojilo, Slavia vyrovnala a pak to pro nás bylo velmi těžké,” komentoval utkání kouč Tottenhamu Hotspur Juande Ramos.