4:2
(2:0)
LM, 2. 10. 2007
Sevilla FC - SK Slavia Praha
Branky: Branky: 8. Kanouté, 26. Fabiano, 57. Escudé, 69. Koné – 19. Pudil, 90. Kalivoda. ŽK: Šourek, Volešák.
SEVILLA - Slávisté sice dokázali v Seville dvakrát skórovat, na body to ale nestačilo. Svůj druhý zápas v Lize mistrů tak červenobílí prohráli poměrem 2:4.
SEVILLA – Za prudkého deště a bouřlivé atmosféry sevillského stadionu slávisté sice dokázali dvakrát skórovat, na body to ale nestačilo. Svůj druhý zápas v Lize mistrů tak červenobílí prohráli 2:4. Zápas byl velmi bohatý nejen na branky, ale také na řadu nepřesností našich hráčů, které rozhodly o výsledku zápasu.

Domácí hráči na Slavii doslova vlétli, již po sedmi minutách šli do vedení. Luis Fabiano se dostal za naši obranu, přeloboval vyběhnuvšího Vaniaka a do prázdné branky poslal balon asi ze dvou metrů Kanouté.

Slavii to ale nepoložilo a v 19. minutě po centru Krajčíka z pravé  strany se na hranici vápna opřel do balonu Daniel Pudil a nechytatelnou ranou vymetl pravou šibenici branky domácích.

Sevilla se znovu dostala do vedení po další chybě naší obrany ve 26. minutě. Patičkou poslal Kanouté za naši obranu Luise Fabiana, ten udělal ve vápně kličku Vaniakovi a s přehledem poslal balon do sítě. Sevilla tak o poločase vedla 2:1.

Do druhého poločasu nastoupila Slavia odvážněji, když do útoku přišel podpořit Standu Vlčka Milan Ivana. Byli to ale domácí, kdo znovu vstřelil branku.

V 57. minutě se po rohovém kopu dostal k balonu Julien Escudé a zblízka prostřelil našeho gólmana. Poslední zápis do domácí střelecké listiny přišel v 69. minutě, kdy Kanouté poslal za naši obranu krásnou přihrávkou Koného a ten Vaniakovi přesnou střelou k pravé tyči nedal šanci.

Ve druhé minutě nastavení stačila Slavia ještě korigovat na 2:4. Ivana tvrdě vypálil z pravé strany, gólman Palop stačil jen vyrazit a dobíhající Kalivoda poslal levačkou balon do sítě.

Trenér Karel Jarolím hodnotil zápas takto: „Řeknu to stručně, v podstatě jsme věděli, co nás bude čekat, ale nevyvarovali jsme se toho, že naše mužstvo bylo hlavně v obranných řadách velmi nervózni, tři branky jsme vlastně soupeři darovali. Do druhého poločasu jsme udělali změnu, chtěli jsme posílit útok, když Sevilla vedla po poločase 2:1.

Na začátku druhé půle jsme byli určitě aktivnějši, bohužel jsme Sevilu posadili do sedla po obdržení třetí branky po standardní situaci. Inkasovaná čtvrtá branka po naší špatné rozehrávce rozhodla utkání. Jsem ale rád, že jsme v závěru alespoň korigovali. Prohráli jsme, nedá se nic dělat, musíme myslet na další utkání.“

„Atmosféra tu byla opravdu skvělá, ale myslím, že to výkon našich hráčů neovlivnilo, přeci jen jsme již nějaké zápasy v pohárech odehráli,“ dodal na závěr Karel Jarolím.

Sevillský trenér Juande Ramos byl po zápase spokojený. „V dnešním zápase jsme si opět vytvořili mnoho gólových příležitostí, na rozdíl od posledních zápasů jsme je dnes dokázali proměňovat. Jsem spokojen s dnešním výkonem a samozřejmě také se ziskem tří bodů.“

„Ve středu hřiště jsme si to zbytečně komplikovali, přihrávky dozadu, to jsme vůbec nechtěli hrát a Sevilla na to čekala a potrestala to. Byly to naše individuální chyby," řekl po utkání Stanislav Vlček

„Naše mužstvo ještě není tak zkušené, jak jsme si mysleli, ale síla Sevilly je opravdu obrovská. Na druhou stranu je to pro nás velká zkušenost. Dnes byla Sevilla opravdu jednoznačně lepší. Viděli jsme ji v pěti zápasech, jak nedali vyložené šance. Potrestali naše chyby, ale jdeme dál, čeká nás další důležitý zápas,“ nevěší hlavu náš kapitán.

Do utkání nemohli zasáhnout kvůli zranění Erich Brabec a Mickael Tavares. „Bylo to znát, tak široký kádr nemáme. Přece jen už jsme spolu absolvovali asi deset zápasů, takže ta sehranost s nimi je daleko větší než byla dnes. Tito hráči zkrátka chybějí," uzavřel Stanislav Vlček.