První jarní výhra! Slavia po gólech Smejkala a Necida porazila Duklu 2:1 | SK Slavia Praha

První jarní výhra! Slavia po gólech Smejkala a Necida porazila Duklu 2:1

2:1
(2:0)
18. kolo, 28. 2. 2014, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
Branky: <b>Branky:</b> 15. Smejkal, 45. Necid - 87. Pospěch. <b>ŽK:</b> Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. <b>ČK:</b> Vošahlík. <b>Diváci:</b> 4939
SYNOT TIP ARENA/EDEN - Slavia se v jarní domácí premiéře postavila třetímu týmu ligy Dukle a v malém derby vybojovala důležité tři body. Po gólech Smejkala a Necida vyhráli sešívaní 2:1.
Slávisté do zápasu vstoupili aktivně a snažili se dostat soupeře pod tlak. První velká šance přišla ve 13. minutě po Zmrhalově rohovém kopu, kdy se míč dostal až ke Karlu Pitákovi, jehož střela byla obránci zblokována těsně nad břevno.

O dvě minuty později se už ale sešívaní mohli radovat. Ve své premiéře v Edenu se poprvé za Slavii trefil stoper Michal Smejkal, jehož hlavu našel při rozehrávce rohového kopu Damien Boudjemaa.

I Dukla se snažila ohrozit Čontofalského, její dvě největší šance prvního poločasu přišly ve 27. minutě, první však skončila v náruči brankáře, ta následná v boční síti.

Ve 37. minutě se k zakončení po Zmrhalově centru dostal Tomáš Necid, jeho hlavička šla ale pouze nad Radovu branku. To ve 45. minutě se mu už podařilo brankáře překonat. Boudjemaa nejprve na středu hřiště výtečně přečetl přihrávku soupeře, obral Hanouska o balon, aby následně krásnou kolmicí našel Necida, který se při zakončení nemýlil. Slavia tak odcházela do šaten za příznivého stavu 2:0.

Dukla do druhé půle nastoupila se změnou v sestavě a do hry se dostal slávistický odchovanec Milan Černý. Slavia dál soupeře tlačila, v 56. minutě nabídl Zmrhalovi míč Vošahlík, mladý záložník ale z těžké pozice minul.

Na druhé straně se do velké šance dostal Zbyněk Pospěch, který po nákopu za obranu překonal gólmana Čontofalského, za něj však na brankové čáře skvěle zakročil Marcel Gecov a zabránil tak změně skóre.
V 72. minutě nastala pro Slavii nepříjemná komplikace. Po dvou faulech na Milana Černého, za které mu byly uděleny žluté karty, musel hřiště opustit Jan Vošahlík a Slavia tak pokračovala v honbě za třemi body v deseti.

V 83. minutě musel ožehavou situaci vyřešit Čontofalský, když po tlaku Dukly mířil Škodův odkop do vlastní branky. Hosté se snažili zvrátit stav utkání, v 84. minutě střílel ze značky pokutového kopu Pospěch, jeho pokus mu ale zblokoval Fernando Neves.

O tři minuty později byl ale Zbyněk Pospěch úspěšný. Po centru Josého Romery překonal hlavou Čontofalského.

Slavii se už ale podařilo výsledek udržet a připsala si tak za výhru 2:1 před domácím publikem důležité tři body. O další bude bojovat v pondělí 10. března v Teplicích od 18:15, bohužel také bez kapitána Pitáka, který dnes dostal čtvrtou žlutou kartu.