0:1
(0:1)
26. kolo, 27. 4. 2014, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 16. Necid. <b>ŽK:</b> Vošahlík, Necid, Lička, Piták, Hrubý (SLA). <b>Diváci:</b> 5000. <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Mencl, Vysloužil
PRAHA/ĎOLÍČEK – Slavia ovládla vršovické derby. Díky gólu Tomáše Necida z 16. minuty získali sešívaní tři body a udělali důležitý krok v cestě za záchranou v lize.
Sešívaní vstoupili do zápasu v jiném rozestavení než v minulých zápasech. Tomáše Necida na hrotu útoku doplnil Jan Vošahlík. A byla to právě zimní posila, která se dostala do první šance zápasu. Martin Juhar našel Vošahlíka za obranou soupeře, náš útočník ale v těžké pozici nedokázal dobře zakončit a obrana situaci zachránila.

Po čtvrthodině hry se už ale sešívaní mohli radovat. Jaromír Zmrhal našel skvělou kolmicí Vošahlíka, ten se neukvapil a pěknou přihrávkou našel svého útočného kolegu Tomáše Necida. Slávistický odchovanec míč z první pěkně trefil a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Slavia byla v první půli lepším týmem, soupeře k ničemu nepouštěla. Po sklepnutí Vošahlíka se ještě k pěkné střele dostal Tomáš Necid. Svěřenci trenéra Pastoora ale přijeli do Ďolíčku s jasným cílem odvézt si do pár set metrů vzdáleného Edenu tři body a v první půli svůj plán plnili do puntíku.

V úvodu druhé půle musel kvůli zranění odstoupit Jan Vošahlík, toho nahradil Karel Piták. Ve druhé půli se ve hře ještě objevili po zranění Mario Lička a Martin Dobrotka. Slovenský obránce se v zápase objevil poprvé od zimní přestávky.

Po přestávce byli ale aktivnější domácí, Slavia se zatáhla a čekala na soupeře. Bohemka bojovala, ale vyloženou šanci si ve druhé půli nevytvořila. Z dálky jen střílel Brabec, vedle Kuklys a závěru zblokoval Lietavovi střelu Škoda.

A protože v závěru nevyšel nadějný protiútok trojici Juhar – Necid – Lička, kdy se prvně jmenovaný nedostal k potřebné přihrávce, zvládli sešívaní utkání a vyhráli 1:0. V tabulce se tak posunuli na 12. místo a v pátek od 20:15 přivítají v Edenu Příbram.