Tři góly a tři body! Slavia porazila Příbram po dobrém výkonu | SK Slavia Praha

Tři góly a tři body! Slavia porazila Příbram po dobrém výkonu

3:0
(1:0)
27. kolo, 2. 5. 2014, Eden Arena
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 5. Hrubý, 71. Necid, 88. Juhar. <b>Diváci:</b> 4452. <b>Rozhodčí:</b> Kovařík - Pelikán, Dobrovolný
PRAHA/EDEN - Sešívaní před utkáním slibovali útočnou hru a to také splnili. Příbram po gólech Hrubého, Necida a Juhara porazili 3:0 a přiblížili se zase o krok k záchraně.
Sešívaní stejně jako v minulém kole nastoupili v rozestavení se dvěma útočníky. Tomáše Necida tentokrát doplnil Martin Juhar, protože Jan Vošahlík pykal za čtyři žluté karty. Do obrany se naopak vrátil po trestu Fernando Neves.

Svěřenci trenéra Pastoora vstoupili do samotného utkání velmi aktivně. Už v páté minutě si mohl Eden zakřičet gól, když si ve vápně krásně vyměnili míč Piták s Nitrianským. Mladší z dvojice pak napálil břevno, od kterého se míč odrazil opět ke kapitánovi. Ten si skvěle všiml volného Roberta Hrubého, který trefil svůj první ligový gól se vší parádou do šibenice.

Ve 22. minutě se po krásné kombinaci po ose Gecov – Hrubý – Nitrianský dostal k hlavičce Tomáše Necid. Radost slávistickému odchovanci nejprve překazil gólman Hruška povedeným zákrokem a následně i praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu.

Do další šance se dostal Fernando Neves ve 25. minutě. Dobře hrající Nitrianský našel kapverdského obránce centrem ze standardky a náš obránce akrobaticky zakončoval těsně nad branku.

Souhra Pitáka s Nitrianským pokračovala ve 39. minutě. Po přihrávce kapitána si za obranu naběhl Juhar, ale v dobré šanci mu zkomplikoval zakončení Jugas. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Slavie.

Do druhé půle vstoupili o něco lépe hosté a prakticky poprvé o sobě dali vědět v 50. minutě. Zeman našel přihrávkou přes celé vápno zcela osamoceného Pilíka, kterého ve velké šanci vychytal skvěle Radek Černý a udělal tak velký základ pro svou 93. ligovou nulu v kariéře.

V 55. minutě sudí Kovařík přerušil utkání pro vulgární výrazy v hledišti. Ke kotli Slavie nejprve hovořil Karel Piták a následně i celý tým. Po devíti minutách hra opět pokračovala.

A slávisté se vrátili ze šaten skvěle. Nejprve se k dobré hlavičce dostal Michal Smejkal, toho vychytal Hruška. Chvíli nato trefil ze stejné pozice Tomáš Necid tyč.

Slávistický útočník nemusel smutnit dlouho. V 71. minutě mu z rohu posadil míč na hlavu aktivní Nitrianský a Necid vstřelil svůj třetí jarní gól a zvýšil na 2:0.

V 88. minutě to bylo už o tři branky. Karel Piták nádherně našel Juhara, který ještě lépe přeloboval Hrušku a Eden mohl potřetí vyvolávat jméno střelce gólu. Zápas, který byl nastaven o deset, sešívaní zvládli na jedničku.

Slavia tak zvítězila 3:0, přeskočila svého soupeře v tabulce a tři kola před koncem ligy se posunula na 11. místo Gambrinus ligy. Za týden v neděli hrají sešívaní v Brně.